Menu
Instagram Hikayelere GIF Ekleme

Instagram Hikayelere GIF Ekleme

5 sene ago 0

Instagram hikayelere GIF ekleme özelliğini duyurduktan sonra hikayelerin daha aktif kullanmaya başlandığını uygulamanın açıklamalarında görmek mümkün. Daha aktif kullanım için iyileştirmeler yapan uygulama geliştiricileri, hikayeler GIF ekleme özelliğiyle son derece eğlenceli bir kullanımı ziyaretçilerine sunmuş oldu.

Dünyanın en büyük hareketli görsel yükleme sitesi Giphy ile daha önce anlaşan Facebook, benzer uygulamayı daha önce Facebook ve Messenger için getirmişti. Şimdi ise diğer bir uygulama olan Instagram‘a entegre ettiler. Kullanıcıların görsel üzerine eklediği hareketli görseller ile birlikte daha şık ve eğlenceli hikayeler atılmaya başlandı. Kullanıcılar hikayelere GIF ekleme özelliğinden son derece memnun. Ancak GIF eklemenin karışık olduğunu düşünen kullanıcılar bulunuyor. Biz de bu karışıklığı gidermek için Insagram hikayelere GIF ekleme özelliği hakkında bir yazı yayınlamak istedik.

[irp posts=”4724″ name=”Instagram Toplu Takip Bırakma”]

Instagram Hikayelere GIF Ekleme

Instagram hikayeleri daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan GIF ekleme özelliği sizi oldukça eğlendirecek. Instagram hikayelere GIF ekleme özelliği sayesinde paylaşmak istediğiniz eski bir görselin veya yeni çektiğiniz bir görselin üstüne oynayan şekilde hareketli görseller ekleyebilirsiniz. Giphy üzerinden çekilen hareketli resimler için yapmanız gereken çok basit bir hareket var. Arka kısmı şeffaf olan hareketli görselleri Instagram hikayelere GIF ekleme oldukça basittir.

Instagram Hikayeye Nasıl GIF Eklerim?

Instagram hikayeye GIF eklemek için öncelikle normal bir şekilde hikaye oluşturmak için uygulamanız gereken işlemi sırasıyla uygulamalısınız. Yeni bir fotoğraf çekerek ya da mevcutta bulunan daha önce çekilmiş fotoğrafı kullanın. Daha sonra sağ üstte bulunan çıkartma simgesine tıklayın. Burada hava durumu, saat ve tarih gibi içeriklerin yanında çeşitli GIF resimler de bulunuyor. Giphy tarafından verilen GIF resimleri hikayede kullanabilirsiniz. Bulamadığınız veya ruh halinizi yansıtmayan bir görsel varsa GIF araması da yapmanız mümkün! Başlarda sadece İngilizce aramalara yanıt veren uygulama, şimdilerde Türkçe aramalara da yanıt veriyor. Örneğin kavga, kızgın, hasta, sinirli, aşık gibi kelimeleri aratarak paylaşmak istediğiniz hikayeye eklemelerde bulunabilirsiniz.

[irp posts=”4687″ name=”Instagram Profil Büyütme Nasıl Yapılır?”]

Instagram hikayeye GIF ekleme işlemini yaptıktan sonra boyutunda da değişiklik yapabildiğinizi unutmayın. Bu sayede hikayeye daha uygun yerleşim sağlayabilirsiniz. Bu özellikleri henüz telefonunda bulamayan kullanıcıların ise uygulamalarını güncellemeleri gerekmektedir. Bunun için iOS kullanıcıları App StoreAndroidk ullanıcıları ise Play Store uygulamalarını kullanabilirler.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir