Facebook, Stories özelliğinin kapsamını genişletiyor

Total
0
Shares

Facebook, yaptığı açıklama ile Stories özelliğini tüm Sayfalar’a açacağını duyurdu. Bundan sonra artık Facebook üzerinde Sayfa’ya sahip markalar hayranları ile etkileşime girmek için Facebook’un Stories özelliklerine girmesi yetecek.

Story özelliğini kullanmak için yöneticisi olduğunuz bir Sayfa’ya gidip, “Hikaye Ekle” tuşuna basmanız artık yeterli olacaktır. Sonrasında ise kişisel hesabınızda kullanılan gibi Hikaye ekleyebilmeniz mümkün olacak. Instagram ya da Snapchat’ten birini kullanıyorsanız, Facebook’a bağlı Hikayeler’i kullanmadığınızı bilmek çok zor görünmese de benzer şekilde bir yapıya sahip olduklarından çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Facebook Ürün Müdürü olan Amy Sun, konuyla ilgili şunları söyledi: “Topluluğumuzu uzun zamandır dinliyoruz. Kişisel hesaplarda olduğu gibi Sayfalar’da da kolay, eğlenceli ve hızla paylaşılabilecek Hikayeler’i eklemek için çalışıyoruz. Önümüzdeki ay içinde, Sayfalar da takipçileri ile hikayelerini paylaşabilecek.”.

Sayfalar için düşünülen Hikayeler özelliğini birkaç aydır bazı onaylanmış hesaplar tarafından kullanıldığı biliniyordu. Facebook sözcüsünün bu söylediklerine bakılırsa yakın zamanda tüm Sayfalar bu özelliği aktif olarak kullanabilecek.

Facebook Stories’in Instagram ya da Snapchat kadar büyük kitlelere erişmediğini ve topluluk tarafından kullanılmadığı bilinen bir gerçek. Şimdi Instagram’da paylaştığınız hikayeyi direkt olarak Facebook’ta da paylaşabildiğimizi hesaba katarsak, Facebook hikaye paylaşmanın pek bir anlamı kalmıyor. İlgisini çekeceği kitle belki de sadece Facebook üzerinde bir kitleye sahip olan markalardır.

iOS ve Android için bu özellik önümüzdeki ay ki güncellemede elimize ulaşacak. Ek olarak bu özellik sadece mobil cihazlarda geçerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Instagram sözleri

Etkileyici Instagram sözleri ve Instagram durumları

Hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram sözleri ile de hayatımızda vazgeçilmez hale geldi. Instagram mesaj göndermenin de etkili olduğu bir mecra haline ve etkileyici Instagram sözleri göndermek günlük rutine dönüştü.…

Etkileyici WhatsApp Durum Sözleri!

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri aramalarımız dahi değişti. Bunların en basiti WhatsApp grup adları, whatsapp durum sözleri, WhatsApp komik grup isimleri vs diyebiliriz. Bunların etkileyici olması size karşı daha düzeyli muhabbetler…

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri Facebook hesabımızı bazı nedenlerden dolayı silmemiz gerekebilir, ancak bunun için doğrudan bir seçenek olmadığı için yapamayız. Bu yazıda, Facebook hesabı silme yöntemlerini öğreteceğiz.  Facebook…