Android Oreo’da 5 muhteşem özellik!

Total
0
Shares

Google’un işletim sistemi Android, 8. sürümü olan Oreo ile eski versiyonların çok üstüne çıktı. Onlarca yeni özellikle piyasaya sürülen Oreo’da çoğu kişinin gözden kaçırdığı bazı özellikler var.

Oreo, tıpkı önceki yıllarda çıkan sürümlerin ilk zamanlarında olduğu gibi az sayıda kullanıcısı var. Ancak üreticiler, güncellemelerle bu sürümün kullanıcısının artacağından emin görünüyor.

Oreo ile birlikte uzun zamandır üzerinde çalıştığı birçok yeteneği Android’e kazandırmış olarak piyasada olacak. Aynı zamanda, kullanıcıların alışmakta bir müddet zorlanacağını düşündüğümüz değişiklikler de bulunuyor.

İşte Oreo’yu farklı kılan 5 özellik ve beraberinde gelen değişimler:

1. Uygulama Simgelerini Özelleştir:

Oreo’daki uygulama simgelerinin hoş gelmeleri için kişiye özel bir özellik getirildi. Ancak değişim için her bir uyarlama adına bir simgenin tasarlamış olması gerekiyor.

Ana ekranda boş bir alana basılı tutun ve ayarları açın. Ardından Simge Şeklini Değiştir butonuna basmanız yeterli.

2. Bellek Ayarı

Bazı ayarların yerinde düzenleme yapıldı. Bellek Ayarları seçeneği ana listede bulunmuyor. Bu ayar Geliştirici Seçenekleri sekmesine taşıdı. Bunun için de listenin en altında bulunan Telefon Hakkında sekmesine girip Derleme Numarası satırına birkaç kez hızlıca dokunun. Bu işlemden sonra Ayarlar menüsüne tekrar döndüğünüzde Geliştirici Seçeneklerini göreceksiniz.

3. ARCore ile Arttırılmış Gerçekliği Deneyimleyin:

Google’ın yeni Artırılmış Gerçeklik platformunu (ARCore) denemek artık Oreo ile mümkün görünüyor. Buraya tıklayarak ARCore .apk  sürümünü indirin kurabilirsiniz. Şu an sadece geliştiricilere sunulduğundan sorunlu olabilir ama zararsızdır.

Uygulamayı aktifledikten sonra Play Store üzerinden uygulamalarını bulabilirsiniz. Sınırlı sayıda AR uygulaması bulunuyor. Ama ilerde genişler.

4. Arka Plan Sınırlaması’nı uygulama ayarlarından kapat:

Mobil veriyi hesaplı kullanmak için, uygulamaların arka plandayken veri tüketmelerini engellemek isteriz. Ancak sadece seçtiğiniz uygulamaların bu mümkün oluyor.

5. “Uygulama Arka Planda Çalışıyor” Bildirimini Gizle:

Arka planda çalışan bir uygulamalarınız size bildirim gönderebilir. Can sıkıcı durumu bildirimleri kapat diyerek kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…