Düşük satışlar Apple’a değer kaybettirdi

Total
0
Shares

Basında yer alan iPhone 8 satışlarıyla yönelik olumsuz fısıltılar, Apple’ın borsada %2.3 civarında bir değer kaybetmesine neden oldu.

Geçtiğimiz ay piyasaya çıkarılan iPhone 8’e düşük talebin olması da Apple’ın 2017 pazar stratejisi üzerine soru işaretlerini artırdı. Hisse senetlerinin de 2.6 oranında değer kaybetmesi büyük endişeye neden oldu.

Kanada’nın en büyük mobil şebekelerinden olan Rogers Communication’ın başkanı, iPhone’a talebin oldukça ‘cılız’ olduğunu iddia etti. Yapılan bu son açıklama, Apple’ın bu yılki ilk iki yeni telefonuna olan talebin düşük seviyede olduğuna dair işaretlere bir yenisi daha eklendi.

Mobile sektörüne yakın bazı analistler ise endişelerin yersiz olduğunu söylüyor. Telefon üretiminin genel gidişatının, önceki yıllardaki beklentilerle uyumlu olduğunu belirtiyorlar.

Fakat bu konuda yaşanan tartışmalar ve bazı uzmanlarla birlikte Tayvan medyasının iPhone 8 üretiminde duraksama yaşandığına dair piyasaya sürdüğü bir haber, Apple’ın hisse senetlerinin New York borsası açılışında %2.3 civarında bir değer kaybetmesine yetti.

GBH Insights adlı yatırım araştırma kurumunda strateji yöneticisi olarak çalışan Daniel Ives “Borsa, yeni iPhone üretimi konusunda yaşanan bariyerlere ileri derecede duyarlı olduğu içindir ki bu sabah hisse senetlerinde yaşadığımız düşüş de bu hassasiyete bir tepki olarak gelişti” dedi.

Apple, artık satış rakamlarıyla ilgili bilgileri basına vermiyor fakat tedarik kanallarından, telefon operatörlerinden ve sektörü takip eden uzmanlardan bu bilgilere az çok erişilebiliyor. En azından tahmin ediliyor. Şu an gelen haberler de durumu pek iyi özetlemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…