İnternetSosyal Medya

Eski Instagram hikayeleri artık görülebilecek

0

Snapchat’i satın almak isteyen Facebook, benzer özelliklerini kendi uygulamalarına entegre etmekten hiç çekinmedi şimdiye kadar. Facebook’un kendisi dahil pek çok bünyesindeki uygulamaya hatta web sitesine dahi hikaye, yani story, özelliğini ekledi. Şimdi ise farklı bir özellik ekleyerek Snapchat’in tahtından bir parça daha koparıyor. Instagram’a yeni gelen güncelleme ile eski hikaye içeriklerinin görüntülenmesini sağlanabilecek. Bu aslında hikayenin gerçek doğasına aykırı bir davranış olsa da insanlar anlık hikayelerini kaybetmemeyi daha çok yeğliyor.

Sosyal medya ile iletişim araçlarının neredeyse tamamında bir anda popüler hale gelen hikaye özelliği, bildiğiniz gibi 24 saat sonunda silinme özelliğine sahip şekilde kullanıcılara sunulmuş durumda. Instagram, yeni güncellemeyle birlikte 24 saati doldurmuş içeriklerin de görüntülenmesini sağlıyor.

Ek olarak belirtmek gerekir ki Instagram hikayesi eklerken artık bundan böyle tüm fotoğraflarımızdan ve videolarımızdan faydalanabileceğiz. Yani hikayenin o anda çekmiş olmamız şart değil bu yeni güncellemeden sonra. Bu değişiklik, hikayelerdeki kullanım alışkanlıklarını da biraz değiştireceğe benziyor.

24 saati dolduran hikayelerin, yani story’lerin, izleyen takipçiler tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için, Instagram artık standart olarak tarih etiketini yapıştıracak. Dilediğimiz zaman bu etiketi kaldırabilir veya yeniden boyutlandırabilir ve yayına alabilirsiniz.

Eğer bu özelliği uygulamanızda göremiyorsanız, uygulama mağazanızda güncellemeleri denetleme seçeneğini kullanarak uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Güncelleme sonrası istenilen özellik uygulamanıza gelecektir. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından bize iletin.

Tekno Hocasi

Rusya’da soyu tükenmiş aslan kalıntıları bulundu

Önceki Makale

İngiliz istihbarat servisleri hakim karşısında

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: İnternet