Menu

Ermenistan’dan Mining Yasası

5 sene ago 0

Geçtiğimiz günlerde Ermenistan’ da meclise sunulmuş olan yasa tasarısı Belarus’un ardından, Ermenistan’ın kripto para birimi için yapılacak yasal düzenlemeye sıcak bakmış olduğunu gösterdi. Buna ek olarak Ermenistan ayrı olarak kripto para birimi için yasa tasarısı hazırlayabilir.

Ermenistan, yapmış olduğu bu yasa tasarısı ile beraber kripto para birimlerine paraya olan desteğini de göstermiş olacak.

İnternet madencilerine iyi haberler sunan Ermenistan devleti, yapmış olduğu açıklama da yeni yasa tasarısına göre İnternet madenciliğinden 2024 yılına kadar vergi almayacak. Söz konusu Yasa tasarısını hazırlayan Edmon Marukyan; Dönem teknoloji dönemi ve zamana ayak uydurmamız gerektiğini düşünüyorum açıklaması ile kripto para birimini desteklediğini ve bu yüzden böyle bir yasa tasarısını meclis’ e sunduğu açıkladı. Meclis yetkilileri söz konusu para birimi için çok temkinli gözükseler de Kripto para birimi yasa tasarısının Meclis’ den geçmesi durumunda İnternet madenciliği Ermenistan’ da bir meslek haline gelecek.

YASA HAKKINDA SON DURUM NE?

Ermeni yetkililer henüz kripto para birimi yasa tasarısını meclis’ e sunmadılar. Sunum esnasında yasa tasarısının maddelerinden bahsedilecek ve son durum yetkililer tarafından oylanarak belirlenecek. Eğer ki yasa meclis den onay alırsa kripto para birimi madenciliği Ermenistan’ da bir meslek haline getirilecek.

Bununla beraber yetkililer 2024 yılına kadar yapılan çalışmalardan vergi almayı da düşünmediğini yasa tasarısında yer alan maddelerde belirtmiş. Yine son durum Ermenistan meclisinde.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir