Menu

Call of Duty’nin başı Humvee araçlarıyla dertte

5 sene ago 0

Call of Duty oyunlarında oldukça fazla kullanılan Humvee türü askeri araçlar oyunun yayıncısı Activision’ın başını derde soktu.

Call of Duty: WW2’yi henüz yeni piyasaya çıkaran Activision’a, Humvee askeri araçlarının üreticisi olan AM General şirketi tarafından mahkemeye verildi. Şirket, Humvee ve HMMWV markalarının Call of Duty oyunlarında kullanımın izinsiz olduğunu ve şirketle herhangi bir kontağa geçilmediğini iddia ediyor.

Call of Duty gibi dünyaca ünlü ve her sene piyasaya çıkışını dört gözle beklenilen bir savaş oyunu serisinde Humvee askeri araçların veya benzerleri türlerinin kullanılması esasen kaçınılmaz bir gerçek olarak görülür. Kullanmayan oyun neredeyse yok gibi gözükebilir. Fakat şirketin ortaya attığı iddiaya göre, Call of Duty oyunlarında bu tarz araçların kullanılmasına araçların üreticisi AM General kesinlikle izin vermemiş.

AM General araç üreticisi, bu konuyla ilgili olarak bir yıldır Activision ile anlaşmaya çalıştıklarını açıklamış. Ancak Activison oyun şirketinden bu talebe karşı olumlu ve net bir cevap vermediklerini iddia ediyor. Net ve anlaşılır bir cevap alamayan araç üreticisi de işte bu yüzden dava açmaya karar vermiş.

AM General araç şirketinin artık Amerikan ordusuna araç satamadığı da bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Pentagon eski Humvee araçlarının yeni tasarımlarla değiştirilmesini planlıyor. Şirketin esas amacı bu diyemeyiz ama buruna bu tarz işlerden para çıkarmak düşüncesi akla gelebilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir