Menu

Android’den güç alan ilk elektrikli scooter: Citee Connect

5 sene ago 0

Archos firması Citee Connect adındaki yeni elektrikli scooter’ını tanıttı. Scooter, Android işletim sistemli dokunmatik bir panele sahip olarak piyasaya sürülecek. Archos Citee Connect özellikleri ve fiyatı haberimizde.

Fransa merkezli teknoloji şirketi Archos, akıllı cep telefonu, tablet bilgisayar ve drone gibi farklı alanlarda gerçekleştirdiği üretimle birlikte adından söz ettiriyor. Şimdilerde ise ürün yelpazesini bir scooter yani küçük motosiklet modeliyle genişleten firma, dünyanın Android ile çalışan ilk motosiklet modeli scooter ile karşımıza çıkıyor.

Citee Connect adıyla birlikte karşımıza çıkacak olan bu scooter üzerinde multimedya kontrol paneli ve bir akıllı telefonda mevcut olan tüm fonksiyonlar bulunacakken, bu bölüm yağışlı havalar, darbeler, şoklara karşı korunuyor.

Citee Connect isimli kontrol panel 5 inç genişliğindeki panel üzerinde şekillenirken, gücünü 1 GB kapasitesindeki RAM bellek ve dört çekirdekli işlemciden sağlıyor. Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle birlikte gelen sistemin 3G desteği de bulunurken, panel üzerinde navigasyon uygulaması olarak Google Haritalar’da çalışabiliyor.

Şaseye entegre edilmiş olan tekerlek kilidini uzaktan kontrol edebilecekken, scooter modelinde 8.5 inç genişliğindeki lastikler, 240 Watt Moto ve 36 Watt batarya bulunuyor. Toplam ağırlığı 12 kilogram olan araç, 22 ila 25 kilometre hıza ulaşabiliyor. Frenleme yapıldığında aracın bataryası otomatik olarak şark edilebilirken, bu sistem bataryanın tek kullanım süresini de yüzde 15 oranında arttırıyor.

Archos Citee Connect‘in satışlarına yaz aylarında 2500 TL civarı bir ücretle başlanılacağı açıklanıyor.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir