Menu

Age of Empires: Definitive Edition’ın Çıkışı Ertelendi

6 sene ago 0

Önümüzdeki hafta efsanevi RTS Age of Empires’ın remastered versiyonunu elde etmek için sabırsızlananlar için kötü haber: biraz daha beklemek zorundasınız. Age of Empires: Definitive Edition, 19 Ekim Perşembe günü piyasaya sürülecekti. Ancak belirli bir tarih belirlenmeksizin, 2018 yılının başlarına kadar geriye itildiği açıklandı.

Gecikmeyi açıklayan geliştirme ekibi, oyunun çeşitli modlarını test etmek için ekstra zamana ihtiyaç duyduklarını ve yeniden başlatma kapsamını da genişletmek istediklerini söylüyor.

“Orijinal İmparatorluk Çağı’nı yeniden serbest bırakmaya karar verdiğimizde restorasyonun kapsamı boyunca birçok tartışmalar yaptık. Bir klasik ve dikkatli saygı ile tedavi edilmeyi hak ediyor,” diyor bir blog yazarı. “Aynı zamanda yaşayan ve gelişen bir türe rağmen normlar sürekli gelişmekte, teknoloji ilerlemeleri ve oyuncu beklentileri değişmektedir. Bu, başka türler için olduğu gibi RTS için de geçerlidir. İlk tecrübenin eğlenceli, keşif ve büyüsünü koruyarak oyunu nasıl modernize edebiliriz? Bu amaçla, Age of Empires: Definitive Edition’ın 19 Ekim’deki final sürümünden ziyade, bunun yerine binlerce oyuncu daha davet edeceğiz. Topluluğu, şimdi arasındaki kapalı beta programımıza dahil edip, tek oyuncu kampanyasında, çok oyunculu dengede, lobiyi ince ayarlamalarda daha derinlemesine testlere izin vermek için başlatın.” diye devam ediyor.

Kapalı beta üyeliği pek ideal değil. Çünkü bu Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir oyun. Katılabilmek için bir Xbox Live hesabına ihtiyacınız olacak. Bu da demektir ki, çıktıklarında oyun yalnızca Windows Mağazası’ndan çıkmayacak demektir.

1997 tarihli efsane Age of Empires’ın remastered versiyonu olacak Definitive Edition’u kapalı betada test etmek isteyenler buraya tıklayarak kaydolabilirsiniz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir