Menu

Booking.com’dan Güzel Haberler

6 sene ago 0

Yaklaşık bir yıl önce TÜRSAB aracılığıyla haksız rekabet ettiği gerekçesiyle Türkiye’de yayını durdurulan online otel rezervasyon sitesi Booking.com’un 23 Ekim’de düzenlenecek 5. duruşması öncesi şirket yetkililerinden önemli ve iyi sayılabilecek açıklamalar geldi.
Dünyaca çapında ünlü olan online otel rezervasyon portalı Booking.com’un 29 Mart’da alınan bir kararla Türkiye’deki faaliyetleri engellenmişti. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin(TÜRSAB) açtığı dava sonrasında mahkemeye bile taşınan süreçte 5. duruşmaya günü yaklaşıyor. 23 Ekim’de yapılacak olan beşinci duruşma öncesinde Habertürk’e konuşan Booking.com yetkilileri, süreçle ilgili son derece olumlu cevaplar verdiği öğrenildi.

Gazete Habertürk’ten Burak Güleç’in Booking.com yetkililerinden aktardığı bilgilere göre Mart ayından itibaren belirsizliğini koruyan Booking.com, Türkiye içi seyahatlere ilişkin hazırladığı servisleri Türkiye için tekrar sunmaya hazırlandığı öğrenildi. Booking.com’un üst düzey yetkilileri konu ile ilgili şunları söylediği öğrenildi: “Türkiye’nin göz alıcı doğal güzellikleriyle eşsiz kültürünü keşfetmek için tüm dünyadan burayı ziyaret edecek ziyaretçilere aracı olmayı sürdürüyoruz. Türkiye’deki kullanıcılarımız da uluslararası seyahatlerinde hizmetlerimizden yararlanabilecekler” şeklinde yorum yapıldı.

Sitenin Türkiye’ye bir süredir hizmet veremediklerini belirten üst düzey yetkililer, “Umuyoruz ki yakında ülke içi seyahatlere ilişkin servisimizi ziyaretçilerimiz için tekrar sunacağız. Bu kapsamda Türkiye’deki resmi kanallarla da diyaloğumuzu açık tutmaya devam ediyoruz. Hizmetlerimizin Türkiye içinde de kullanıma tekrar açılması için uzlaşma sağlanacağına inanıyoruz” dediği kaydedildi.

Kış tatil sezonu başlamadan Booking.com’un ülkemizde yeniden faaliyet göstermesi edinilen bilgiler arasında. Siz bu gelişme için neler düşünüyorsunuz? Aşağıda yorumunuzla bize ulaşın.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir