Menu
Tik İşareti

✔ Tik İşareti Nasıl Yapılır?

5 sene ago 0

Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Grafik veya veri hazırlama gibi işlemlerde sıkça ihtiyacımız olan tik işareti nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bilgisayar üzerinden en çok kullandığımız programla veya kopyala/yapıştır işlemiyle de tik işaretine sahip olabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Onay İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinde en çok kullanılan program olan Microsoft Office programlarında, hazırlamak istediğimiz yazılarımızı veya sunum gerektiren grafiklerimizi hazırlamakta özellikle bir şeyin doğruluğunu madde madde sıralamak için tik işaretini sıkça kullanırız. Ancak her zaman bu işarete ulaşmak mümkün olmayabilir. Bunun için yardımcı bazı eklentilere ihtiyacınız olacaktır. Sadece tik işareti değil, diğer özel karakterli işaretlere de benzer şekilde ihtiyaç duyabilirsiniz.

[irp posts=”3823″ name=”Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır? Klavye ve Cep Rehberi”]

Özellikle Word, PowerPonit ve Excel programlarında çok sık kullanılmaktadır. Başlangıçta bu semboller programlara tanımlanmamışsa Google üzerinden arama yapılarak kopyalanan sembol işlemlerde kullanılmak üzere kaydediliyor. Fakat bu işlem de zaman kaybına neden olacağından pek tercih edilmez. Bu zaman kaybının önüne geçmek için bazı kısa yolları bilmenizde fayda vardır.

✓ Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Tip (onay) işaretini bilgisayar klavyesini kullanarak yapmak için Alt tuşuna basılı tutarken 0252 tuşlarına sırası ile basmanız yeterlidir. Bu yöntem sayesinde Microsoft Excel üzerinde bir sorun yaşamadan tik işaretini yapabilirsiniz. Fakat bu yöntem Microsoft Word üzerinden yapıldığı zaman kendi özel sembol bölümü olduğundan her zaman çıkmayabilir. Sembol ekleme kodlarına kapalı olması da Microsoft Word’de tik işareti yapmaya engel olabilmektedir. Microsoft Word’de onay işareti yapmak için 2 yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi Sembol kısmından eklemek, diğeri ise kopyala yapıştır yöntemiyle yapmak işinizi görecektir.

Microsoft Excel üzerinden Alt tuşu ve 0252 kodlaması ile yaptığınızda yine Word’de olduğu gibi sembol çıkmazsa orada da kopyala yapıştır yöntemi veya Sembol ekleme yöntemini kullanabilirsiniz.

Tik işareti kopyala ✓

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir