Menu

Yeni Nesil PC Güvenliği

6 sene ago 0

Bilgisayar donanımlarında ve güvenliklerinde, kişilerin ihtiyaç duyduğu pek çok seçenek sunuluyor son zamanlarda. Özellikle bilgisayar yenilikleri arasında yer alan yeni nesil pc güvenliği konusuna bakarsanız, yoğunu çözümler sunuluyor. Hemen başlayalım. Bilgisayarını başkasının kullanmasını istemeyenler ve ekstra güvenlik sağlamak isteyenler için geliştirilen formüllerin arasında,

  • Keyfreeze
  • Kid Key Lock
  • Toddler Keys yöntemleri geliyor.

Peki nedir bu yöntemler? Hemen anlatalım. Bildiğiniz gibi bazı yazılımsal güvenlikler, belirli bir yerden sonra kırılabiliyor. Çalışma hayatımızdan tutun da günlük yaşantımıza kadar pek çok detayın saklandığı bilgisayarlarda ve diğer teknolojik cihazlarımızda, kullanması son derece kolay olan bu yazılımları tercih edebilirsiniz. Bu yazılımlar, bilgisayar firmalarının da desteği ve onayı ile birlikte kuruldu diyebiliriz. Çünkü geneliyle şirketler birbirine yakın ve işritak sayılır. Yazılımlar kurulduktan sonra gerekli ayarları yapıyorsunuz ve siz söz konusu şifreyi girinceye kadar, kendini kilitliyor. Böylece bilgisayarı açsanız bile bu yazılımları geçmek için bilgisayarın arayüzüne ulaşmanız gerekiyor. Yani yazılımlar, bilgisayar açılmadan ilk ekranda çıkıyor karşımıza. Bu da bilgisayar firmalarının onay verdiği kadar oluyor.

Teknolojinin gelişimleri arasında yer alan bunun gibi daha pek çok çözüm var. Bilgisayar sektöründe yeniden yapılan onlarca farklı yenilik, bilişim üzerine gelişim ve daha fazlası için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek olacaktır. Yeni nesil teknolojilerde gerçekten bizi şaşırtacak onlarca farklı detayın yer aldığını söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir