Menu

Yeni Ataribox’ın Fiyatı Belli Oldu!

6 sene ago 0

Atari severlerin merak beklediği oyun konsolu çıktı. Atari firmasının yaptığı son açıklamada da Atari konsolunun fiyatı belirtildi. Ancak düşük özelliklere sahip olan bu Atari, bekleneni veremeyecek özelliklere sahip. Diğer konsollarla karşılaştırıldığında 1-0 geride olduğu anlaşıyor. Bu özelliklere göre fahiş fiyatın olması da olumsuz olarak hanesine bir rakam daha yazdırıyor.

Yeni neslin pek bilmeyeceği veya nostalji videolarında görebileceği Ataribox, her yıl farklı bir beklentiyle takip ediliyor sevenleri tarafından. Konsolun şimdiki tasarımcısı ve CEO’su olan Ferguson M. Gamesbeat ile yeni piyasaya sürülen konsol ve fiyatı hakkında bir röportaj yapıldı. Tam olarak konsolun özellikleri vermese de fiyatı hakkında yakın bir fiyat vermeyi ihmal etmedi.

Atari’nin CEO’su Ferguson Mac’in yaptığı bu açıklama kafaları karıştırmışa benziyor. Fiyat ve özellik karşılaştırması yapıldığında bu fiyatın o özellikte bir konsol için denk bir fiyat belirlemesi olduğu görüşü oyun severler tarafından olumlu karşılanmadı. CEO’nun yaptığı açıklamalara göre AMD yeni konsolun işlemcisi olarak üretilecek. Açıklamasına göre, konsolun ortalama bir PC’nin gücüne sahip belirtiliyor. Henüz donanımsal özelliklerini tam olarak açıklamayan Mac, konsolun yüksek işlemci gücüne sahip bilgisayarların çalıştırdığı AAA oyunları çalıştıramayacağını ifade etti. Röportajda ise yeni konsolun fiyatının 250 ile 300 dolar arasında olabileceğini belirtti. Bu fiyat aralığı ise oyun severlerde tedirginliğe neden oldu. Özellik olarak bu kadar kısıtlı bir konsolun bu kadar pahalı olmasına anlam verilemediği belirtiliyor.

Şimdiye kadar piyasaya sürülen tüm konsolların toplam maliyeti 250-300 dolar arasında iken son konsolun bu kadar pahalı olması akıllara zarar ediyor ve iflas mı ediyor söylentilerini dolaştırmaya neden oldu. Oyun severlerin Playstation, Xbox veya Switch gibi konsolları alması bu fiyatla daha basit. Microsoft’un, Sony’nin veya Nintendo’nun ürettiği konsolları almamaları için yeterli özellik de mevcut değil. İnsanlar neden Ataribox’a 250-300 dolar arası bir para versin şu an için akıllardaki en temel soru. Konsolun tanıtım videosu:

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir