Menu

Konami ve UEFA eSpor Turnuvası Düzenleyecek!

6 sene ago 0

Dünyanın en büyük futbol oynama oyununa sahip Konami, dünyayı kasıp kavuran eSpor çılgınlığına eğilmeye hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanında kendine taraftar bulan eSpor Konami aracılığıyla da daha da geniş bir kitleye açılmayı planlıyor. Ülkemizde de popüler olduğu kadar dünyada da oldukça popüler bir eSpor. Yapılan son açıklamaya göre futbol oyuncuları için UEFA Şampiyonlar Ligi formatında düzenlenecek.

eSpor Nedir?

eSpor, dünyanın dört bir yanından oyuncuların internet üzerinden buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası çapta oynana elektronik spor olarak da tanımlanabilecek bir organizasyondur. Bu organizasyon sayesinde dünyanın farklı yerlerinden gelen oyuncular buluşturulup, oyun oynayabiliyorlar.

[irp posts=”2576″ name=”Konami PES 2018’deki Türk Takımlarını Açıkladı!”]

Şu an dünyada birçok oyunun eSpor turnuvaları mevcut. Bu birçok oyunun milyonlarca oyuncusu mevcut ve oldukça geniş bir pazara hitap ediyor. Bunu göz ardı etmek istemeyen Konami de en popüler futbol oyunu olan Pro Evolation Soccer üzerinde de bir turnuva düzenlemeyi planlıyor. Yapılan açıklamada PES olarak da bilinen Pro Evolution Soccer’ın çok yakında bir Şampiyonlar Ligi düzeyince bir turnuva düzenleneceği bildirildi.

Konami: Heyecanlıyız

Konami UEFA ile “UEFA Şampiyonlar Ligi” ismi için bir lisans anlaşması yapacağı ve gerekli olan işlemlerin önümüzde günlerde tamamlanacağı öne sürüldü. UEFA yetkililerinde de ayrıntılı bir açıklama gelmese de yalanlama gibi bir durum söz konusu olmadı. Konami yetkilileri ise eSpor Şampiyonlar Ligi hakkında “Turnuvaya katılan oyunculara heyecan verici bir tecrübe yaşatmayı planlıyoruz. Sadece futbol severlere değil, tüm spor severlere canlı yayınlar ile bu heyecanı yaşatmak bizi gerçekten heyecanlandırıyor.” dediği öğrenildi.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir