Menu

WordPress için en iyi 7 Google Analytics Eklentisi

6 sene ago 0

Google Analytics eklentisi sitenizdeki veri akışını kontrol etmenizi sağlar. Hemen bir satış ya da siteye girişte kimin neler yaptığını kestirmek oldukça zordur. Sitenizin herhangi bir ziyaretçisi var mı, eğer öyleyse nereden geldi? Her zaman ana sayfadan giriyorlar mı yoksa en yeni blog yazısı aracılığıyla buldular mı? Sitedeki konum beş dakikadan fazla kaldırklarında, dönüşüm sağlamıyorlar mı?

Sitenizin etkinliği ile ilgili hiçbir bilgii sahibi değilseniz yapacağınız veya devam edeceğiniz yol hakkında çok az bir bilgiye sahipsiniz demektir. Daha önce, ele aldığımız Google Analytics‘in ne yanı sıra WordPress eklemek için aşağıda verdiğimiz Google Analytics eklentilerinden bir tanesini seçip sitenize yükleyebilirsiniz. Bu sayede, sizin bilmediğiniz bilgileri elde etmeniz oldukça basitleşir.

WordPress için en iyi Google Analytics Eklentileri

Bir Google Analytics eklentisi sizin için en az iki şeyi gerçekleştirmelidir:

  • Sitenizin kodunun hiçbirini güncellemenize gerek kalmadan, sitenizle Google Analytics arasındaki bağlantıyı kurmalıdır.
  • Sitenizin tüm verilerini WordPress içinde tutarak, WordPress arka uçlarınıza istatistiklerle dolu kapsamlı bir gösterge tablosu eklemesidir.

Aşağıdaki Google Analytics eklentilerinin çoğu bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Amacınız bu listede kullanım kolaylığı ve ihtiyaç duyulanı ziyaretçilerimize sunmaktır.

1. Google Analytics Dashboard for WordPress Plugin

indirmek için tıklayın

2. Analytify Google Analytics Dashboard Plugin

indirmek için tıklayın

3. Enhanced Ecommerce Google Analytics Plugin for WooCommerce

indirmek için tıklayın

4. GA Google Analytics Plugin

indirmek için tıklayın

5. MonsterInsights Plugin

indirmek için tıklayın

6. Google Analytics WD Premium Plugin

indirmek için tıklayın

7. WP Google Analytics Events Plugin

indirmek için tıklayın

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir