Ağda Kayıtlı Değil Hatası ve Çözümü

Total
0
Shares

Ağda kayıtlı değil hatası, ağda kayıtlı değil hatası alıyorum, android kayıt hatası, android ağ hatası gibi sorunların çözümü aşağıda incelenecektir.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Eski tip akıllı cihazlarda ve özellikle yurt dışından getirilen cep telefonlarında hataların görülme olasılığı fazladır. Bu hataların çözümü için garanti servislerini muhatap alamıyorsunuz. Çünkü garanti kapsamı dışında oluyor. Özellikle Çin ve Kore tipi telefonlarda ağda kayıtlı değil hatası en sık görülen hatalardan bir tanesidir. Çünkü uluslararası taşımayla ve denetimden ayrı bir şekilde piyasaya giriyor ve garanti kapsamında sayılmıyor.

Çıkan bu ağda kayıtlı değil hatası arama yapmanızı ve mesaj alıp-göndermenizi engellemektedir. Çünkü şebekesel bir bir hatadır. Garanti kapsamında olmadığı için servise gönderemiyorsunuz. Bu hata için de cep telefonculara para vermek istemiyorsanız en ilkel yollardan ağda kayıtlı değil hatasının çözümüne başlayalım.

Ağda Kayıtlı Değil Hatasının Çözümü

1. adım: Ağda kayıtlı değil uyarısını alıyorsanız ilk olarak uçak moduna alıp telefonu kapatıp yeniden açmayı deneyin. Bu şebekeyi yeniden aramasını sağlayacaktır.

2. adım: Hattınızla alakalı bir durum olabilir. Sim kartınızı farklı bir cihaza takıp çalıştırmayı deneyin.

3. adım: Telefonunuzdan Ayarlar> Bağlantılar> Diğer ağlar> Mobil ağlar aşamalarından geçerek ağ operatörünüzü manuel seçmeyi deneyin.  (biraz uzun sürebilir tarama). Bittikten sonra telefonu yeniden kapatıp, açmayı deneyin.

4. adım: Şebeke ayarlarınızdan 3G veya 4.5G / LTE seçeneklerini kapatıp 2G / Edge seçeneğini açmayı deneyiniz.2G veya Edge ise 3G, 5,5 G/LTE yapmayı deneyin.

5. adım: Güncel sürümü varsa sürüm yenilemeyi deneyin.

NOT:Bu aşamaya kadar düzelmediyse bir cep telefoncuya götürmenizi öneririz. Bundan sonraki aşamalar sistemi sıfırlayan yöntemlerdir.

6. adım: Telefonunuzda sistem geri yükleme yapabilirsiniz. En son olarak da fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. (Bu önerilmez, çünkü her şey silinir.)

7. adım: ROM varsa ve atmasını biliyorsanız en son seçeneklerden biri olarak deneyebilirsiniz.

NOT: Cihazınızda anakart değişikliği nedeniyle imei kaydı gitmiş olabilir. Tuşları açıp *#06# basın ve gelen imei kodunuzu turkiye.gov.tr/imei-sorgulama sitesinden yapabilirsiniz.

imei sorgulama ekranı
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…