Menu

WhatsApp’ta Herkesten Silinen Mesajı Okumak

5 sene ago 0

WhatsApp’a gelen son güncelleme ile “Mesajı herkesten sil” özelliği pek çok kullanıcı tarafından olumlu karşılandı. Fakat mesaj silindiği taktirde karşı tarafta “Bu mesaj silindi” uyarısı gidiyor. Gönderdiğiiniz kişi de ise “Bu mesaj silindi” iletisi görünce bir kuşku içerisine giriyor. Bu şüphe sonunda da WhatsApp’ta silinen mesajı nasıl okurum diye düşünmeden edemiyor.

WhatsApp’a son gelen güncelleme ile mesaj silme özelliği eklenmiş oldu. Ancak bu mesaj silme özelliğinde de dikkat etmeniz gereken bazı yerler bulunuyor. Gönderdiğiniz mesajı silmeniz için size 7 dakikanız veriyor. Bu 7 dakika içerisinde sildiğiniz bir mesajı karşı taraftan da silebiliyorsunuz. Fakat 7 dakikadan fazla beklediyseniz sadece “benden sil” özelliği aktif oluyor. Bu halde de mesaj sadece sizden silinmiş oluyor. Bu 7 dakika özelliği bu konuda önemli. Süreyi aşırdığınız taktirde bu konuda yardımınıza WhatsApp’ta herkesten silinen mesajı okumak sorusu da bu mesaj silme özelliği sorulmaya başlandı.

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp’ta silinen mesajları okumak normal şartlarda mümkün değil. Ama bunun için ekstra bir programla işinizi halledebilirsiniz. WhatsApp’ta arkadaşınızın sildiği mesajı okumak için bu programı yüklediğiniz taktirde o andan itibaren tüm mesajlarınız kaydediliyor. Bu sayede silinen mesajlar silinse dahi kaydedildiği için görmeniz mümkün olacaktır. Bu programın adı Unseen – No Last Seen adlı ektra bir program sayesinde WhatsApp’ta silinen mesajları görmeniz mümkün olacaktır. Henüz güvenilirliği açısından bir sıkıntı olmasa da kullananlar mevcut. Zaten o silinen mesajı görmek isteyen biri bu riski göze almış demektir.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir