Ücretsiz Infographics Araçları

Total
0
Shares

Sıkıcı metinleri dönüştürme ve görsel birliktelik yeteneğine sahip olan Infographics araçları, herhangi bir İçerik Pazarlama Stratejisinin önemli bir parçası haline gelmiştir. Giderek daha fazla sayıda ücretsiz altyapı araçları ile herkes görsel açıdan çekici bir şey üretebilir.

Infographics, anket sonuçlarını, yorumları, kılavuzların nasıl oluşturulduğunu ve daha fazlasını görsel olarak sunmanın harika bir yoludur. Genellikle cazip renkler, şık yazı biçimleri ve gayri resmi resimlerle tasarlanan infografik, sosyal medyada sağlıklı bir şekilde paylaşılan viral içeriğe sahip olabilir.

Bilinci oluşturmak için Infographics Araçları

Infographics’in markanıza hızlıca etkisi etmesi konusunda harika bir yol sağladığı oldukça açık bir gerçektir. Buna girmenin ilk adımı olarak, istatistikler ve grafiklerle iyi temsil edilebilecek ve okuyucularınız için alakalı ve yararlı içerik hazırlamanız gerekir. İçeriğinizi planlamanızı rica ediyoruz, çünkü oynanabilecek herhangi bir bağlantı oluşturma tekniğinde olduğu gibi, bu iş bazı düşük kaliteli bağlantı kurucularını cezbetmiştir. Her saniyede standart dışı bilgilerle oluşturulmuş birçok infografi vardır. Gerçeklere dayalı somut içerikler veya istatistiksel bilgiler içermeyen alt standart bir altyapıyı oluşturmak, markanız için sorunlar yaratabilir veya arama motorları tarafından spam olarak yorumlanabilir. Google’ın Webspam Ekibi eski başkanı Matt Cutts, bilgi grafikleri hakkında şunları söylüyor:

“Prensip olarak, bir alfabe kavramıyla ilgili yanlış bir şey yok: Beni ilgilendiren şey, insanların onlarla ne yapıyor oldukları, konuya yaklaşmadıklarının veya gerçekten kontrol olmalarının gerçeklerden fakir olduğu anlamına geliyor. Temel alınan bilgiler yanlışsa, o zaman yanıltılan insanlar oluyor. “dedi.

Dolayısıyla, fikrinizle alakalı içeriğe sahipseniz ve desteklemek için güçlü istatistiksel verileriniz varsa, yalnızca infografik oluşturmanızı öneririz.

Ücretsiz Infographic Araçları

Infographics profesyonel tasarım becerileri gerektirmez. Gerçekten kullanışlı bazı çevrimiçi araçlar sayesinde, yaklaşık bir saat içinde kaliteli bir infografik yaratmak için elemanları sürükleyip önceden hazırlanmış şablonlara bırakabilirsiniz.

Elle çok hızlı anlık bilgi kaynakları oluşturulan araçları seçtik. Bu araçlar, tamamen ücretsiz web araçları olduğu gibi ve uygun bir ücret karşılığında isteğe bağlı ek özellikleri sizlere sunmaktadır.

Piktochart

Piktochart, görsel açıdan çekici olan, tercihlerinize göre değiştirilebilen enfografik şablonlardan oluşur. Ücretsiz bir hesapla üç şablona erişebilir ve beş resim yükleyebilirsiniz. Ücretsiz bir hesaba sahip olmanın dezavantajı, infografik bir Piktochart filigranı taşıyacağıdır. Bununla birlikte, bu araçla ne kadar rahat çalıştıklarını kontrol etmek için ücretsiz olarak kaydolabilir ve daha sonra 29 $ / aylık veya 199 $ / yıl fiyatlı bir ekonomik planı seçebilirsiniz.

Aşağıdaki örnek şablonudur:

infographic araçlarından
infographic araçları

Easel.ly

Adından da anlaşılacağı gibi, bu araç kolayca bir infographic oluşturur; Kendi sitelerine kayıt olmak zorunda bile değilsin. Denilen birçok yararlı ve görsel olarak çekici temalar vardır vhemesarasından seçim için. Temayı arka plan renklerini değiştirerek, resimleri sürükleyip bırakarak, simgeleri ve seçtiğiniz herhangi bir özel grafiği kullanarak özelleştirebilirsiniz. Aylık 3 ABD Doları tutarında bir Pro Hesabı mevcuttur.

Aşağıdaki örnek şablonları görüntüleyin:

infographics_easelly
Easel.ly’den Örnek İnfografik Şablonlar

Canva

Canva, araçtan mini enformografi hazırlamak veya çoklu grafik kulübü oluşturmak için ücretsiz ve kullanımı kolay bir platform sunuyor ve onu infographics şablonunuza ekliyor. 1 Dolar karşılığında görüntü satın alabilir ve iş arkadaşlarınızla işbirliği yapabilirsiniz.

canva_infographics

Infogr.am

Bu araç, özellikle çizelgeler ve grafikler oluşturmak için kullanışlıdır. Buna ek olarak, verilerinizin serin görsel sunumlarına dönüştürülebilen istatistikler girmenizi sağlar (aşağıya bakınız). Bazı ücretsiz şablonlarla birlikte gelir ve bir Facebook veya Google+ hesabı kullanarak oturum açabilirsiniz. Sütun, pasta, çizgi, alan, dağılım, kabarcık, resimli, masa, gösterge, treemap ve kelime artıları ve abonelikler 19 $ / ay’dan başlayarak çok sayıda grafik seçenekleri vardır.

Verilerin görsel sunum örnekleri:

infogr_am

Venngage.com

Bu, bu listeye bir diğer ek. Venngage, içerik pazarlamacılarının çok sayıda şablonla birlikte ücretsiz bilgi grafikleri oluşturmalarına ve böylece çok fazla zaman harcamaksızın cazip bir enformasyon hazırlamasına olanak tanır. Sınırsız beyaz etiketli enformasyon yazılarına ve kolay dışa aktarma özelliklerine erişebilen, premium temaları ve şablonları açan, sunulan bir premium sürümü de var. Bu, kullanılan şablonların markasını da kaldırır.

Üzerinde Infographics bazı örnekler görebilirsiniz Topluluk sayfasında.

Aşağıdaki özellikli şablonlardan bir örnek alın:

venngage_infographic

Enfografik Grafikler Oluşturma için En İyi Araçlar:

Ceately

Bu araç, çizelgeleri, geometrik şekiller, yıldızlar, balonlar, insan siluetleri ve akış şeması öğelerini birleştirmenize yardımcı olur. Kullanımı kolay ve yapabilirsiniz ücretsiz olarak deneyin sitesinde kayıt olmadan. Bununla birlikte, ücretsiz sürümü çok sınırlıdır.

iCharts.net

Bu, bulgularınızı, hızlı ve kolay bir şekilde, grafiklerinize dahil edebileceğiniz cazip ve profesyonel görünümlü grafikler haline hızlı ve kolay bir şekilde aktarmanıza olanak tanıyan bulut tabanlı bir grafik aracıdır. Ücretsiz sürümde, standart grafikler için sınırsız erişime sahipsiniz.

Google Chart Araçları

Google, HTML5 / SVG teknolojisi ile oluşturulmuş ücretsiz grafik araçları sunmaktadır. Bu grafikleri web sitenize ve bilgi grafiklerinize ekleyebilirsiniz. Kullanmak özgürdür.

Chartsbin

Bu, ekonomiden sağlığa kadar çeşitli konularda coğrafi çizelgeler biçiminde küresel istatistiksel veriler sağlayan bir araçtır. HTML’yi varolan istatistiklerden katıştırabilir ve kendi içinde tasarlanmış bilgifrafınıza dahil edebilirsiniz. Bununla birlikte, sağlanan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez; Onların bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz yasal politika .

Gliffy

Akış şemaları, Venn şemaları ve teknik diyagramları oluşturmak için bu araç inanılmaz derecede kolay. Sürükle ve bırak seçenekleri ile kayıt yapılması gerekmediğinden, bu ücretsiz araç, kendi çizelgelerinizi ve grafiklerinizi oluşturmak için birlikte çalışmak harika.

Amcharts

Amcharts, turta, radar, dağılım, kabarcık ve daha fazlasını içeren JavaScript / HTML5 grafikleri sağlayıcısıdır. Bu grafikleri ücretsiz indirebilirsiniz. Bununla birlikte, ücretsiz sürümde grafik, sol üst köşedeki web sitelerine bir bağlantı içeriyor.

Infographic İçin Ücretsiz İcon Araçları

İkonlar, enformatologlar üzerinde büyük bir dikkat kapmak sağlar. İşte size enformografik bilgiler için alakalı ve çekici simgeler elde etmek için bazı ücretsiz kaynaklardır.

IconArchive

Bu, üç milyondan fazla simgenin kullanımının ücretsiz olduğu bir simge arama motorudur.

FreeIconsWeb

Bu site, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz simge sunmaktadır. Infografikler konusunda harika görünüyorlar.

FreeIconsDownload

Bu sitede yüksek kaliteli telif ücretsiz simgeler mevcuttur.

IconsPedia

IconsPedia, normal olarak web tasarımcıları tarafından kullanılan çok çeşitli ücretsiz simgeler sunmaktadır. Bunlar, infografinizde de kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Instagram sözleri

Etkileyici Instagram sözleri ve Instagram durumları

Hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram sözleri ile de hayatımızda vazgeçilmez hale geldi. Instagram mesaj göndermenin de etkili olduğu bir mecra haline ve etkileyici Instagram sözleri göndermek günlük rutine dönüştü.…

Etkileyici WhatsApp Durum Sözleri!

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri aramalarımız dahi değişti. Bunların en basiti WhatsApp grup adları, whatsapp durum sözleri, WhatsApp komik grup isimleri vs diyebiliriz. Bunların etkileyici olması size karşı daha düzeyli muhabbetler…

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri Facebook hesabımızı bazı nedenlerden dolayı silmemiz gerekebilir, ancak bunun için doğrudan bir seçenek olmadığı için yapamayız. Bu yazıda, Facebook hesabı silme yöntemlerini öğreteceğiz.  Facebook…