Menu

TurkNet, AKN’yi Kaldırdı!

6 sene ago 0

Bir ADSL firması olan TurkNet yeni bir açıklamayla internet kullananları heyecanlandırdı. Yaptığın açıklamayla kendi alt yapısını kullanan kullanıcılar haricindeki tüm abonelerine de AKN’yi kaldırdığını duyurdu. Bu işlem ile AKN’yi Türkiye’de tamamen kaldıran ilk operatör şirket TurkNet oldu.

Basın Toplantısında Duyuruldu

AKN’yi (Adil Kullanım Noktası) Türkiye’deki tüm abonelerine kaldıran TürkNet, bu alanda öncü firma oldu ve ilk olma özelliğini kazandı. TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler ile Bireysel İş Birimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş’un da katıldığı bir basın toplantısında tüm abonelere duyuruldu. Toplantıda konuşan Genel Müdür Cem Çelebiler: “Önce taahhüdü kaldırarak kullanıcılara seçme ve memnun kalmadığında hizmetini değiştirme şansı sunmaya başladık. Şimdi de tüm Türkiye’deki müşterilerimizi ve TurkNet’e yeni gelecek herkesi AKN’siz internetle buluşturuyoruz.” dedi. Çelebiler sözlerine şöyle devam etti: “TurkNet’liler artık AKN hız sınırlamasına takılmayacak. İnternet kullanıcısı olarak bizler bir servis sağlayıcıdan ne istiyorsak müşterilerimize de onu sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

“İki Yıldır Çalışmalar Sürüyor”

Cem Çelebiler AKN’siz bir internetin ilk adımını 2016 Mart ayında 150 GB AKN’li interneti taahhütsüz olarak ayda 59,99 TL’ye sunarak başladıklarını söyledi. İkinci adımı da Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulamasıyla yaptıklarını söyledi. Maliyeti düşük, yüksek kotalı bir internetle başladıkları süreci, AKN’yi kaldırarak tamamladıklarını kaydetti.

BTK ve TurkNet’in Karşılaştırmalı Hızları

Tarifedeki İndirme Hızı – Üst SınırBTK Düzenlemesine Göre AKN Sonrası Asgari HızlarTurkNet’te Ay Boyunca 7 x 24 Hızlar
8 Mbit/sn3 Mbit/sn——-
16 Mbit/sn5 Mbit/sn16 Mbit/sn
24 Mbit/sn8 Mbit/sn——-
35 Mbit/sn16 Mbit/sn35 Mbit/sn
50 Mbit/sn24 Mbit/sn50 Mbit/sn
75 Mbit/sn24 Mbit/sn75 Mbit/sn
100 Mbit/sn24 Mbit/sn100 Mbit/sn
Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir