Menu

StarCraft 2: Wings Of Liberty artık ücretsiz

5 sene ago 0

Blizzard’ın en sevilen RTS oyunlarından biri olan StarCraft 2: Wings Of Liberty daha önce de duyurulduğu gibi bugünden itibaren tamamen ücretsiz olarak yayına alındığını açıkladı.

3 Kasım’da Blizzcon programını gerçekleştiren Blizzard, bu etkinlik esnasında pek çok duyurunun yanında StarCraft 2: Wings of Liberty’nin ücretsiz şekilde yayınlanacağını da belirtilmişti. Duyurulan tarih olan 14 Kasım’ın gelmesiyle birlikte StarCraft 2: Wings of Liberty, Battle.net adresinde kullanıcılarına ücretsiz şekilde yayınladı.

Blizzard yaptığı açıklamada bir çok oyun firması için “Free-to-Play” farklı anlama gelebildiğini fakat kendilerinin gerçek manada bedava hale getirdiklerini söyledi. Orijinal Wings of Liberty görev serisinin yanında dereceli multiplayer’a da ulaşabilecek olan kullanıcılar, Co-op komutanlarının tümünü 5. seviyeye kadar ücretsiz şekilde oynayabilecekler.

Oyuncular istedikleri sürece Hearth of the Swarm, Legacy of the Void ve Nova Covert Ops görevlerinin tekine 15’er dolar vererek aktif edebilecekler. Tümünü satın almak ise 5 dolarlık indirim kazanarak 40 dolara StarCraft 2 serisini yükleyebiliyorsunuz.

Hazırda Wings of Liberty sahibi olan oyunculara ise Hearth of the Swarm hediye ediliyor. Tüm ana vazifelere (Wings of Liberty, Hearth of the Swarm ve Legacy of the Void) sahip olanlara özel bir Ghost kostümünün beraber 3 yeni profil resmi de hediye ediliyor.

StarCraft 2: Wings of Liberty’yi oynamak için hesap oluşturarak Battle.net’i kurmanız gerekiyor. Ek olarak StarCraft 1 de ücretsiz olarak yayınlanıyor.

Battle.net hesabı oluşturmak için tıklayın

Battle.net uygulamasını indirme sayfasına gitmek için tıklayın

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir