Menu

Overwatch Xbox One X ile 4K oynanabilecek

5 sene ago 0
Çıktığı zamanlarda dünyayı kasıp kavuran ama şimdilerde pek popüler olmasa da, hala e-spor müsabakalarında gündemde olan Overwatch, Xbox One X ile artık 4K oynanabilecek.

Pek çok platformda oynanabilen oyunlar genelde ne şanslıdır ne de şanssızdır. Şanslı olmalarının sebebi açık, çünkü farklı platformlardaki oyunculara ulaşıp benzersiz oyuncular tarafından oynanabilir diyebiliriz. Ancak özellikle de işin içine konsol ve kişisel bilgisayarlar girdiği vakit, her daim grafiksel farklılıklar söz konusu olur. Özellikle de bilgisayarda çok iyi grafiklerle vakit geçirilen bir oyun herhangi bir konsolda aynı seviyede oynanamadığı zaman oyun stüdyoları genellikle oyuncu kitlesinden fazlaca şikayet görebiliyor.

Fakat Playstation 4 Pro ve Xbox One X gibi konsolların piyasaya sürülmesiyle birlikte, bilgisayarlar kadar güçlü konsolların da görülebildiği biraz olsun ortaya çıktı. Özellikle de yüksek grafiksel çözünürlük ve VR yardımı gibi özellikleri beraberinde getiren bu konsollar oyuncu kitlelerine istediğini vermek için gerekli donanıma geldi. Tabii Overwatch’da bu duruma daha fazla karşılıksız bırakmadı. Oyunun üreticisi Blizzard’ın Windows Central’a yaptığı açıklamada ise, Xbox One X’den Overwatch oynayacak olan oyuncuların yakın gelecekte 4K çözünürlük desteğini alacağını bildirdi.

Yakın bir tarihte 4K yardımıyla ilgili daha ayrıntılı açıklamalar yapacaklarını belirten Blizzard yetkilileri, şu an Xbox sistemi için düzenledikleri oyunun 4K versiyonunun doğal karşılaşması ve tam olarak cihazla uyumlu olması için çalıştıklarını bildirdi. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir