Menu

Microsoft Polaris Windows sürümünü hazırlıyor

5 sene ago 0

Dünyanın en büyük ve en yaygın işletim sistemini sahibi olan Microsoft, yeni bir sürüm ile karşımıza çıkacak. Microsoft , masaüstleri, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için tasarlanmış yeni bir Windows 10 sürümü için bir proje hazırlamak üzere. Çalışmalar devam ederken gelecek güncelleme, WindowsCentral adlı Polaris kod adı altında geliştiriliyor.

Polaris, aslında Andromeda OS mobil platformunun bir versiyonu olarak biliniyor ancak bilgisayarlar için uyarlandı. Her tür cihaz için evrensel bir kabuk olan CShell arayüzünü gelecek bu sürümde kullanacaklar. Polaris platformunun Windows 10’dan daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde çalışması bekleniyor.

Piyasada dolanan ön bilgilere göre Polaris, Win32 mimarisi tabanlı programlara bağımlı olmayan kullanıcılar için bir sistem olarak konumlandırılmış durumda. Aslında Microsoft Windows 10 S’nin daha sofistike bir sürümünü daha hızlı ve düşük güç tüketimi ile piyasaya sürecek. Bu da hem sistemden hem de zamandan tasarruf demek.

[irp posts=”3003″ name=”Microsoft Surface Book 2’yi tanıttı!”]

Hafif kodun ve çok yönlülüğünün bir sonucu olarak Polaris, PC’ler için Windows’un en güvenli sürümü olması bekleniyor. Yeni platformun 2019 yılında tamamen hazır olacağı iddia ediliyor.

Microsoft Windows’u hem çekirdek hem de kabuk düzeyinde yükseltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında şirket, Windows 10’u modüler bir platform haline getirmek için Windows Core OS projesini duyurmuştu. Bunun bir parçası olarak mobil sürüm Andromeda OS ve Polaris geliştirildi.

Sizin Microsoft’un bu projesi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir