Menu

Lav’a atılan GoPro, çalışmaya devam etti

6 sene ago 0

GoPro üzerinde ilginç bir deney yapıldı. Kullanıcıların güvenilirliğini test etme üzerine kurgulanan deneyde, GoPro volkanik bir tabaka olan lavlara atıldı. Kenarlıklarında erimeler olmasına rağmen ilginç şekilde GoPro çalışmaya devam etti.

Kilauea Yanardağı için “Lav yürüyüşleri” düzenleyen bir ekipten olan Erik Storm isimli gezgin, bir gezisinde GoPro’sunun dayanıklılığını test etmeye karar veriyor. Volkanik lav’ın içerisine kamerasını atan Erik Storm, bir süre sonra kamerayı çıkarıyor. İlginç olan GoPro kamerasını oraya atması mı yoksa oradan çıkardıktan sonra devam etmesi mi? Buna siz karar verin.

Lavdan kamerayı çıkardıktan sonra kamera soğumaya bırakıyor ve sonra çevresinde biriken kalıntıları çekiçle temizliyor. Storm, içindeki SD kartı çıkarmak için eğildiğinde, GoPro’nun WiFi ışığının hala yanıp söndüğünü fark ediyor ve çok şaşırıyor. Lavlara atıldıktan sonra kamera çekimi tamamlamış ve hala çalışır durum olduğunu görmüş.

Her ne kadar artık eskisi kadar iyi çalışmadığını takipçilerine söylese de, lavın içerisinde yaklaşık 1 dakika kalan bir elektronik cihazın çalışması ve tamamen erimemesi bir hayli ilginç. Burada GoPro’nun orijinal kılıfının da büyük faydasının olduğunu iddia ediyor Erik. Ancak ne olursa olsun çıkan sonuç oldukça şaşırtıcı.

Aşağıda Erik Storm’un çektiği bir GoPro görüntüsü mevcut. Bunu bir süre devam ettiriyor ve sonrasında elindeki kamerayı yüzlerce derece sıcaklıktaki lavların içine bırakıyor. Bir süre siz de şahit olacaksınız o sıcaklığın ne derece etki ettiğini. İzleyip yorumlarınızda bize yazın.

İşte son hali:

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir