Apple, iPhone X’in dokunmatik sorununu kabul etti!

Total
0
Shares

Apple, son piyasaya sürdüğü ürünlerin başındaki sorunlardan kafasını kaldıramıyor. İlk çıktığı günden beri karşılaştırmaların hedefi olan iPhone’lar, şimdi de sorunlarıyla çekişiyor. Son olarak iPhone X modelindeki sorun kullanıcılarda da saç baş yoldurttu. Siparişini veren kullanıcılara ulaşan telefon, neredeyse her akıllı telefonda olduğu gibi kullanıcılar tarafından tespit edilen yazılımsal ve donanımsal sorunlar rapor edilmeye çoktan başlanmış durumda.

10. yıla özel olarak hazırlanan bu iPhone’da tespit edilen ilk sorunlardan biri de, cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi olarak gösterildi.

Bazı kullanıcılar tarafından Reddit adlı site üzerinden yapılan paylaşımlarda, ekran dokunmatiğinin de sıcaklığın 0 derecede olduğu zamanlarda koşullarda çalışmaz hale geldiğini ve bu nedenle iPhone X’i kullanamadıklarını diğer kullanıcılara aktarıyor.

iPhone X ekranı soğuk havalarda işlevsiz oluyor

Geri bildirimleri inceleyerek kullanıcılara hızlı bir dönüş yapan Apple, konu hakkında The Loop adlı sitesine bir açıklamada bulundu. iPhone X ekranında soğuk havalarda yaşanan sorunlardan haberdar olduğunu ifade eden Apple, ekranın birkaç saniye sonra çalışır hale geldiğini söylüyor. Henüz kullanıcılar bu durumu da test etmiş değil.

Ek olarak, yaşanan sorunun ilerleyen günlerde yayınlanacak olan bir iOS güncellemesiyle çözüme kavuşturulabileceği dile getiriliyor.

Bazı kullanıcılar ise yaşanan bu sorunun, Face ID ve TrueDepth teknolojileri için cihazın önüne yerleştirilen kızıl ötesi kamera ve ortam ışığı sensörünün neden olduğunu iddia ediyor.

Apple cephesinden bu sorunun kaynağına ilişkin açıklama yapılmadı. Ancak kısa zaman içinde yeni bir güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…