Menu

Apple, iPhone X’in dokunmatik sorununu kabul etti!

6 sene ago 0

Apple, son piyasaya sürdüğü ürünlerin başındaki sorunlardan kafasını kaldıramıyor. İlk çıktığı günden beri karşılaştırmaların hedefi olan iPhone’lar, şimdi de sorunlarıyla çekişiyor. Son olarak iPhone X modelindeki sorun kullanıcılarda da saç baş yoldurttu. Siparişini veren kullanıcılara ulaşan telefon, neredeyse her akıllı telefonda olduğu gibi kullanıcılar tarafından tespit edilen yazılımsal ve donanımsal sorunlar rapor edilmeye çoktan başlanmış durumda.

10. yıla özel olarak hazırlanan bu iPhone’da tespit edilen ilk sorunlardan biri de, cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi olarak gösterildi.

Bazı kullanıcılar tarafından Reddit adlı site üzerinden yapılan paylaşımlarda, ekran dokunmatiğinin de sıcaklığın 0 derecede olduğu zamanlarda koşullarda çalışmaz hale geldiğini ve bu nedenle iPhone X’i kullanamadıklarını diğer kullanıcılara aktarıyor.

iPhone X ekranı soğuk havalarda işlevsiz oluyor

Geri bildirimleri inceleyerek kullanıcılara hızlı bir dönüş yapan Apple, konu hakkında The Loop adlı sitesine bir açıklamada bulundu. iPhone X ekranında soğuk havalarda yaşanan sorunlardan haberdar olduğunu ifade eden Apple, ekranın birkaç saniye sonra çalışır hale geldiğini söylüyor. Henüz kullanıcılar bu durumu da test etmiş değil.

Ek olarak, yaşanan sorunun ilerleyen günlerde yayınlanacak olan bir iOS güncellemesiyle çözüme kavuşturulabileceği dile getiriliyor.

Bazı kullanıcılar ise yaşanan bu sorunun, Face ID ve TrueDepth teknolojileri için cihazın önüne yerleştirilen kızıl ötesi kamera ve ortam ışığı sensörünün neden olduğunu iddia ediyor.

Apple cephesinden bu sorunun kaynağına ilişkin açıklama yapılmadı. Ancak kısa zaman içinde yeni bir güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir