İnternet

İnternet girişimleri kitap oluyor!

0

Türkiye’de gerçekleştirilen teknoloji girişimleri kitap oluyor. Türkiye’nin İnternet Girişimleri adlı kitabına kitlesel fonlama sitesi Arıkovanı‘nda destek topluyor.

TechInside’ın haberine göre, girişim üzerine bilinen tecrübeli yazar Fırat Demirel, Türiye’nin internet girişim tarihi üzerine ışık tutacak bir projenin haberini veriyor. Bu proje Türkiye’de yapılan ilk proje olma özelliği taşıyor. İnternet girişim ve projelerinin kuruluş ve büyüme evrelerini ele alacak kitap projesi, Yemeksepeti, Mynet, Ebebek, Groups gibi Türkiye’nin önemli internet girişimlerini bir araya getirecek ve başarı hikayelerini merak edenlere sunmayı planlıyor.

Türkiye’de ilk internet girişimlerinin çıkmaya başladığı tarih olarak 1996 olarak gösteriliyor. Proje bu yılı ve sonrasındaki 10 yılı ele alacağı söyleniyor. Özellikle genç girişimcilere önemli tecrübe kazandırma hedefleniyor. Melih Ödemiş, Emre Kurttepeli, Emre Sokullu, Halil Erdoğmuş, Çağlar Erol, Arda Kutsal, Ersan Özer, Hasan Yalçınkaya gibi Türkiye girişimciliğinin önemli isimleri de tecrübelerini paylaşmak bu projeye destek veriyor.

Türkiye’nin en büyük girişim hikayeleri anlatılacak

Bu alanda yazılmış en kapsamlı eser olma özelliği taşıyan Türkiye’nin İnternet Girişimleri adlı kitap, okuyucularına zengin görsel içerikler de sunacak. Ayrıca Turkcell BİP platformunda da hazırlanacak sohbet botu (chatbot) ile kitap içeriklerinden özel kısımlara kolayca erişebilecek.

Fırat Demirel kitapla ilgili şunları diyor;

“Türkiye’de 2006 yılından önce internet girişimlerine ciddi şekilde odaklanan bir yayın organı yoktu. Bu nedenle Türkiye’nin ilk internet girişimlerinin nasıl bir kuruluş ve büyüme aşaması geçirdiklerini tam olarak bilmiyoruz. Ben de ilk kitabımla az bilgiye sahip olduğumuz bu 10 yıllık dönemi aydınlatmak, internet sektörüne ve girişimcilere faydalı bir eser sunmak istiyorum.”

Proje için hedef miktar 40 bin TL olarak belirlenmiş.

Tekno Hocasi

Android Oreo’da 5 muhteşem özellik!

Önceki Makale

Bulmaca çözmek işitme yetinizi arttırabilir

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: İnternet