Intel, Kış Olimpiyatlarına 5G ile katılacak

0
126

2018 Kış Olimpiyatlarına sponsor olan Intel, 5G teknolojisini buraya izleyenlerle buluşturacak. Güney Kore’de düzenlenmesi planlanan 2018 Kış Olimpiyatları, Intel için büyük bir fırsat olarak görülüyor. Burada kendi ülkesinde kendi ürünlerinin en iyisini tanıtma fırsatı bulmuş olacak.

Şu an henüz 5G teknolojisini kullanan ülkeler yaygınlaşmamışken Intel bu fırsatı kendi lehine çevirme düşüncesine girmiş bulunuyor. Pek çok ülke 2020 itibariyle 5G kablosuz iletişim sisteminin gereken hazırlıklarını tamamlamış olmayı planlıyor. Ancak bu tarz eylemlerde bazı ülkeler ileriden gitmenin planlarını yapıyor ve bunu yapıyor da. Bir adım önde gitmeyi teknolojik açıdan gelişmiş ülkeler rahatlıkla yapabiliyor. Alt yapı sistemlerinde yapacağı ufak değişimler bunun için yeterli olabiliyor. Nitekim Güney Kore de önümüzdeki yıl 5G iletişime ilk adımını atmış olacak.

Güney Kore’de düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları, ülkenin en büyük telekom şirketi KT Corporation ve Intel’in 5G iletişimi sergilemesini de dünyaya tanıtmış olacak Buna herkes şahit olacak. Sponsorlar arasında bulunan Intel de geliştirdiği 5G teknolojilerini kullanarak KT Corp ile beraber 2018 Kış Olimpiyat oyunlarının iletişim altyapısını sağlayarak bu tanıtım işlevini faydalı bir şekilde yapacağı günü bekliyor.

Tüm olimpiyat katılımcılarına ve organizasyon boyunca orada bulunan çalışanlarına 5G iletişim imkanını Intel sağlayacak. Şubat ayında başlayacak olan bu etkinlikte Intel tarafından kullanılacak olan 5G teknolojilerin, kullanıcılara 1 GB/s üzerinde kablosuz veri aktarma kapasitesi sağlayacağı gelen haberler arasında yer alıyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Leave a reply