Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma

Total
0
Shares

Instagram canlı yayın özelliğine geçişi çok konuşuldu. Diğer uygulamalardan rol çaldığına dair türlü teoriler, türlü haberler yapıldı. Ne yazılırsa yazılsın bunlar bu işi biliyor. Facebook çatısı altına gelişiyle zaten çıta epey yükselmişti. Snapchat özelliklerinin de bir bir Instagram‘a geçmesi eleştirilse de olumlu bulundu ve gayet kullanışlı şekilde hayatına devam etmekte.

Peki her sistemin kendine göre vazgeçilmezleri ve dayanılmazları yok mu? Elbette var. Facebook canlı yayın bildirimleri başımızı ağrıtmaya devam ederken bir de Instagram canlı yayın bildirimlerinin eklenmesi “dayanılmaz” kısmına bir yenisini ekledi. Gününün büyük bir çoğunluğunu internette geçirenlerin ve bildirim sekmesini temiz tutanların çıldıracak seviyesine gelmesi abartı olsa da şahsen canımızı fena sıkıyor. Bize ne zorla takip ettiğimizin canlı yayınından?

Bu tür Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma başlarda zor görünse de oldukça basittir. Aşağıda belirttiğimiz adımları yaparak kısa sürede canlı yayın bildirimlerini kapatabileceksiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram bildirimleri kapatma aşağıdaki adımlarla tamamen kapatılabilmektedir. Yine aynı şekilde Instagram bildirimleri açma işlemini yapabilirsiniz.

1. Adım: Seçenekler sekmesine tıklıyoruz.

2. Adım: Anında İlet Bildirimleri sekmesine tıklıyoruz.

3. Adım: Canlı Videolar sekmesini “Hayır” konumuna getiriyoruz.

Artık Instagram canlı yayın bildirimleri almayacaksınız. Canlı yayın bildirimleri bu şekilde kapatıldığı gibi aynı işlemler sonucunda canlı yayın özelliği açılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Instagram sözleri

Etkileyici Instagram sözleri ve Instagram durumları

Hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram sözleri ile de hayatımızda vazgeçilmez hale geldi. Instagram mesaj göndermenin de etkili olduğu bir mecra haline ve etkileyici Instagram sözleri göndermek günlük rutine dönüştü.…

Etkileyici WhatsApp Durum Sözleri!

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri aramalarımız dahi değişti. Bunların en basiti WhatsApp grup adları, whatsapp durum sözleri, WhatsApp komik grup isimleri vs diyebiliriz. Bunların etkileyici olması size karşı daha düzeyli muhabbetler…

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri Facebook hesabımızı bazı nedenlerden dolayı silmemiz gerekebilir, ancak bunun için doğrudan bir seçenek olmadığı için yapamayız. Bu yazıda, Facebook hesabı silme yöntemlerini öğreteceğiz.  Facebook…