Menu

Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma

6 sene ago 0

Instagram canlı yayın özelliğine geçişi çok konuşuldu. Diğer uygulamalardan rol çaldığına dair türlü teoriler, türlü haberler yapıldı. Ne yazılırsa yazılsın bunlar bu işi biliyor. Facebook çatısı altına gelişiyle zaten çıta epey yükselmişti. Snapchat özelliklerinin de bir bir Instagram‘a geçmesi eleştirilse de olumlu bulundu ve gayet kullanışlı şekilde hayatına devam etmekte.

Peki her sistemin kendine göre vazgeçilmezleri ve dayanılmazları yok mu? Elbette var. Facebook canlı yayın bildirimleri başımızı ağrıtmaya devam ederken bir de Instagram canlı yayın bildirimlerinin eklenmesi “dayanılmaz” kısmına bir yenisini ekledi. Gününün büyük bir çoğunluğunu internette geçirenlerin ve bildirim sekmesini temiz tutanların çıldıracak seviyesine gelmesi abartı olsa da şahsen canımızı fena sıkıyor. Bize ne zorla takip ettiğimizin canlı yayınından?

Bu tür Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma başlarda zor görünse de oldukça basittir. Aşağıda belirttiğimiz adımları yaparak kısa sürede canlı yayın bildirimlerini kapatabileceksiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram bildirimleri kapatma aşağıdaki adımlarla tamamen kapatılabilmektedir. Yine aynı şekilde Instagram bildirimleri açma işlemini yapabilirsiniz.

1. Adım: Seçenekler sekmesine tıklıyoruz.

2. Adım: Anında İlet Bildirimleri sekmesine tıklıyoruz.

3. Adım: Canlı Videolar sekmesini “Hayır” konumuna getiriyoruz.

Artık Instagram canlı yayın bildirimleri almayacaksınız. Canlı yayın bildirimleri bu şekilde kapatıldığı gibi aynı işlemler sonucunda canlı yayın özelliği açılabilir.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir