Menu

GTA 5 artık dünyanın en çok satan oyunu!

5 sene ago 0

GTA 5 satışları artık durdurulamaz seviye ulaştı. Oyunun çıkışından 4 yıl sonrasında bile oyunun satışı hız kesmeden devam ediyor. Yönetimden yapılan açıklamada son verilere de değinildi. Fenomen haline gelen GTA 5 video oyunu artık tüm zamanların en çok satan yapımı olmayı başardı. Böylece oyun dünyasına yeni bir inanılmaz istatistik daha eklenmiş oldu.

Rockstar oyunlarının dağıtımcılığını üstlenen Take-Two 2018 öncesinde ve 2017’nin son çeyreğine ait raporları kamuoyuna sundu. Bu raporda en çok dikkat çeken şey ise elbette GTA’nın inanılmaz satış rakamları oldu.

GTA 5 satışları 85 milyona yükseldi!

2013 yılında PS3 ve Xbox 360 için ilk kez satışa sunulduğunda fazla satılmayacağı düşünülüyordu. Ancak tüm zamanların en hızlı satan video oyunu olmayı başaran yapım, şimdiye kadar ömrünü tamamlar diye düşünülürken Rockstar’ın efsanesi oldu. Efsane açık dünyası beklentileri aşmaya devam ederken hem 7. nesil, hem de 8. nesil konsollara, aynı zamanda da PC’ye çıktı. Son tahlilde GTA 5, 85 milyon satış rakamı ile tüm zamanların en çok satanı video oyunu olmayı başardı.

[irp posts=”1518″ name=”Video Oyunlarında Dün – Bugün – Yarın”]

Amerika’nın video oyunları konusunda deneyimi ve büyük bir pazar oluşu bu başarının ana etkenleri arasında yer alıyor. Ek olarak Japonya ile kızışan video oyun sektörü kendini o kadar geliştirdi ki bu başarının olmaması aslında şaşırtıcı olan taraf olabilirdi. Çekişme ve rekabet başarı getirir düşüncesinin en güzel örneğini GTA’da görebiliriz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir