Menu

Gmail’de Önemli Yenilik!

6 sene ago 0

Google’un önemli bir parçası olan ve bir posta servisi olan Gmail’de önemli bir yenilik gerçekleşti. Bu yenilik diğer e-posta servislerinde uzunca bir zamandır kullanılmaktaydı. Ancak Gmail’de bu özellik yeni kullanıma sunuldu. Bu yeni özellik ciddi şekilde kullanıcılarına kolaylık sağlayacak nitelikte.

Beklenen Özellik

Google uzunca zamandır beklenen bir özelliği mobil uygulamasında ve masaüstü sitesinde kullanıma sundu. En fazla kullanılan e-posta servislerinden biri olan Gmail’e, eklenmesi geç olan bir özelliğin detayı ise şu şekilde: Gmail’de, bundan böyle adresler, telefon numaraları ve kişileri otomatik olarak tanıyacak ve birer etkileşimli bağlantılara dönüştürecek. Bu özellik kısa yoldan işini halletmek isteyenler için önemli bir özellik. Çünkü kopyalayıp yeniden başka bir uygulamaya geçiş yaparak yapıştırmak ek süre ve zaman gerektirecektir.

Adres ve Telefonlar Artık Bağlantı Olacak

Son eklemeyle birlikte artık Gmail hesabınıza gelen maillerdeki adres ve telefonlar otomatik bağlantı şekline dönüşecek. Zamandan tasarruf sağlama konusunda önemli bir eklenti olsa da geç kalınan bir özellik. Çünkü rakip e-posta servislerinde yıllardır kullanılan bir özellik adres ve telefonları bağlantı şekline çevirmek.

Örnek vermek gerekirse bundan böyle size gelen bir mailde adres varsa ve ona tıkladığınızda Google Maps açılacak, tıkladığınız yer bir e-mail ise yeni bir pencerede e-posta yazma penceresi, bir telefon numarası ise tanımlamanıza göre ya yeni e-posta penceresi ya da arama kısmı otomatik olarak gelecek.

Google, bu yeniliği birkaç içinde tüm kullanıcılara dağıtmayı planlıyor.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir