Menu

Facebook Çalışanlarına Gökdelen Kiralıyor

6 sene ago 0

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olan ve ABD ekonomisine büyük katkıları olan Facebook, çalışanlarını mutlu etmenin yollarını arıyor. Son olarak San Fransisco’da yapımı devam eden bir gökdelenin büyük bir kısmını çalışanları için kiraladı.

Gökdelende Çalışanlar Oturacak

Henüz yapımı devam eden gökdelen, San Fransisco’da 70 kat yüksekliğinde. Yapımı tamamlanması 33 katını Facebook çalışanlarının rahat edebilmesi için kullanılacak. Bu seviyede rahatlatıcı çalışmayı büyük firmaların yaptığı biliyor. Hindistan’da bir iş adamı da çalışanları için her yıl ev ve araba hediye ediyor. İşlerini iyi şekilde devam ettirebilmenin en garanti yolu olarak gösteriliyor. Psikolojik açıdan rahat olan çalışanlar, işlerini daha iyi yapıyor.
Sosyal medya devi Facebook, bölgedeki batı sahilinin en büyük gökdelenlerinden 181 Fremont firmasıyla kira sözleşmesi imzaladı. Finans bölgesinde bulunan 181 Fremont gökdeleni, 70 kat yüksekliğinde. Daha önce satın alınan Instagram’ın çalışanları ile birlikte Facebook çalışanları da birlikte yaşayacak.

Bu San Fransisco’daki ilk merkezi olacak olan Facebook’un 436 bin metrekarelik mevcut ofis alanı buluyor. Şirket çalışanlarının mevcut yerleşkesine gelmeleri trafiğe bağlı olarak 2 saat olabiliyor. Zamandan tasarruf ve daha rahat bir günlük yaşam Facebook çalışanlarına böyle bir jest yapıyor.

En Büyük Kira Sözleşmesi

Business Times’ın haberine göre yapılan kira sözleşmesi son yıllardaki en büyük ofis kralamaa sözleşmesi. Business Times’ta kira sözleşmesinin süresi hakkında bilgi yer almıyor. Gökdelenin metrekare başına fiyatı 80 dolar, toplamda 35 milyon dolarlık bir sözleşme yapıldığı tahmin ediliyor. Ancak resmi bir detay açıklaması henüz bulunmuyor.

181 Fremont gökdeleninin Instagram hesabından görüntüler:

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir