Menu

WhatsApp Facebook’a Entegre Oluyor

6 sene ago 0

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olan ve 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olan Facebooki networküne dahil ettiği bir diğer sosyal uygulama olan WhatsApp’i kendi sitesine dahil etmeyi planlıyor. Şimdilik test aşamasında olan uygulama birleşimi, Facebook’ta beğendiği şeyi WhatsApp’te paylaşımı uygulamadan çıkarmadan paylaştırmanın planlarını yapıyor.

Entegrasyon Sürecek

Bünyesine dahil ettiği uygulamaları çatı bir uygulamada, yani Facebook üzerinde toplama, hatta birbirini etkileşime sokacak entegrasyonlar bilindik uygulamalar. Ancak kendina ait bir mesajlaşma uygulamsı Facebook’un zaten bulunuyor. Messenger uygulamasıyla WhatsApp’in etkileşime sokulması ikisinden birini arka plana atacağı ihtimaller arasında bulunuyor.

Daha önce Instagram’ı entegre eden Facebook, kullanımı kolaylaştırmak için bu adımları attığını açıklamıştı. Mobil uygulamasında Instagram kullanımı şu an mevcut olarak kullanılıyor. Önümüzdeki süreçte de benzer entegrasyonların olacağı belirtiliyor.
Hali hazırda 2 milyar üzeri Facebook kullanıcısı ile 1 milyar kullanıcısı ile WhatsApp etkişleşimi birlikte artırabileceği görüşü de hakim şimdilik. Henüz tüm dünyaya açılmayan uygulama entegrasyonu, Danimarka’daki bazı bölgelerdeki kullanıcılara açılmış durumda. Sık kullanılanlar arasında WhatsApp’in de olduğu görülüyor. Yerleştirilen buton sayesinde Facebook’tan çıkış yapmadan diğer bir uygulamaya geçiliyor. Danimarkalı bir kullanıcıdan Facebook-WhatsApp entegrasyon görüntüsü şu şekilde görülüyor:

Uygulama belirli bir pilot bölgede kullansa da henüz kesinlik kazanmış değil. Rafa kaldırması ihtimaller arasında. Çünkü birbirinin popülerliği alması olası ihtimaller arasında. İlerleyen günlerde pilot bölgeden tüm dünyaya açılan bir uygulama olur mu hep birlikte göreceğiz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir