Menu

Konami PES 2018’deki Türk Takımlarını Açıkladı!

6 sene ago 0

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip futbol oyunlarından biri olan Pro Evolation Soccer, yani PES, son olarak 2018 versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Oyunseverlerin beklediği oyunda, en merak edilenler arasında ise hangi Türk takımların yer alacağı. Bizler için önem teşkil eden kritik detay yapımcı şirket KONAMİ tarafından açıklandı. Aynı açıklamada da PES 2018 çıkış tarihi netleştirildi.

Dünya çapında bir üne de sahip olan PES, aynı formatta ama değişik görüntü kalitesiyle FIFA ile kıyaslanır. Oynayanlar arasındaki bu çekişme yıllara dayanır. Bu çekişme de bitecek gibi görülmez. Messi mi Ronaldo mu? kıyasına benzeyen bu çekişme her sene daha da artar.

Liglerin çeşitliliği konusunda FIFA daha cömert davranarak kullanıcılarını tatmin etme peşinde. Ama aynı durum PES için söz konusu değil. Yıllarca sadece Türkiye’den Galatasaray bulunuyordu sadece. Ama FIFA’da tüm lig ve alt ligler bulunuyordu. PES’te ancak yamalar yardımıyla ekstra ligler eklenebiliyordu. KONAMI’nin yaptığı açıklamaya göre bu yıl eklemeler yaparak 3 büyükler PES 2018’e eklenmiş bulunuyor. Yani Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş bu seneki PES versiyonunda ekli halde gelecek. Diğer takımlar için yine yama gerekecek.

PES 2018 Piyasa Çıkış Tarihi

KONAMI’nin yaptığı diğer bir açıklama ise PES 2018’in çıkış tarihi. Önceki versiyonlarda da yaptığı gibi demo sürüm önce yayınlanacak. Demo tarihi olarak da 30 Ağustos olarak belirlenmişti. Tam sürüm çıkış tarihi ise 12 Eylül’den itibaren PS3, PS4, Xbox One ve PC için satılmaya başlanacak. PES 2018’in PS Store’daki fiyatı 179 TL, Steam’de ise 199 TL’lik bir fiyatla satışta. PES 2018 tanıtım videosu:

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir