Menu

Erişim Sorunu Olan Sitelere Rocket VPN İle Kesin Çözüm

7 sene ago 0

Erişim sıkıntısı yaşadığımız zamanlarda imdadımıza VPN servisleri yetişiyor. VPN dediğimiz şey, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ’ın kısaltılması olarak geçiyor. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlıyor ve girmek istediğimiz siteye erişim sıkıntısı olmadan giriyoruz. Özellikle sosyal ağlarda meydana gelen erişim engelleme problemlerini VPN sayesinde aşıyoruz ve sıkıntı olmadan giriyoruz.

İki tür VPN vardır: Uzaktan erişim ve siteden siteye.

Uzaktan Erişim: Uzaktan erişim ile evinde çalışan ya da iş yerinde olmayan kullanıcıların kullandığı servistir. İnternet üzerinden özel ağ üzerindeki sunucuya erişme imkânı sağlıyor.

Siteden siteye: Siteden siteye ile bağlantıları farklı ofisler arasında ortak bir ağ üzerinden güvenli bir şekilde iletişimi sağlamaz. WAN (Wide Area Network) bağlantısı VPN de çalışır. Yani kullandığımız WAN bağlantısı şehirler, ülkeler gibi kapsam alannı geniş alanlarda kullanılan ağ çeşididir. Bu ağlar da verileri bir yönlendirici (VPN servisleri) ile başka bir yönlendiriciye iletir. Burada VPN için bir nevi veri bağlantısı işlevi görüyor denilebilir.

Bu servisler için bilgisayarlarda oldukça kullanışlı uygulamalar mevcut. Fakat telefonlar için bu servisi kaliteli düzeyde yapan bir firma bulmak imkansız gibi bir şey. Rocket VPN ile özgür bir internet sağlamak çok kolay.

Rocket VPN İle Kesin Çözüm

Liquidum isimli firmanın (Twitter: @rocketvpnapp) geliştirdiği Rocket VPN – Internet Freedom uygulaması bu aşamada devreye giriyor ve sizi sıkıntı yaşamadan sitelere erişmenizi sağlıyor. Yapmanız gereken uygulamayı Google Play adresinden indirerek kurmak ve hangi ülke veya şehirden bağlanmak istediğinizi seçmek. Rocket VPN size hızlı ve güvenli bir hizmet sunuyor. Engelli ya da erişim problemi olan sitelere erişmek bu kadar kolay. Hatta Liquidum’un yenilikçi ve yüksek kaliteli uygulamaları sayesinde Google Play’de yalnızca geliştiriciler için verilen En İyi Geliştirici rozetini aldı.

Diğer VPN servislerinden farklı özellik olarak hızı benzer uygulamalara göre hızı oldukça iyi seviyededir. Ülkemizde mahkeme kararıyla engellenen sitelere de bu servis sayesinde sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz. Aşağıda vereğim linklerle uygulamayı Google Play adresinde yükleyip, keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

[appbox com.liquidum.rocketvpn googleplay ]

Uygulamayı hemen indirin!

Uygulamaya ait görseller:

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir