İnternet

4.5G Hataları ve Çözümleri

3
4.5G Hataları

1 Nisan itibariyle hayatımıza giren 4.5G teknolojisi, beraberinde aksaklıkları da getirdi. Henüz herkes bu hıza ulaşamamış olsa da ulaşmış olanlar, henüz bazı şeylerin farkında değiller. Bilindiği gibi Ulaştırma Bakanlığının da uyarılarıyla faturalara dikkat edilmesi yönünde bilgilendirme yapıldı. 4.5G Hataları baş göstermeye başladı. Fakat 1 nisanın gelmesiyle nasıl çalışıyor diye bakayım derken adil kullanım kotanızın da sonuna getirmeyin. Ölçümünüzü yapmanızın basit yolları var.

4.5G Hataları ve Çözümleri

Speedtest.net gibi sitelerle bilgisayardan internet hızınızı ölçebilirsiniz. Mobilden ise yine aynı sitenin mobil uygulamasını indirip ölçebilirsiniz.

iPhone‘da 3G’den 4.5G’ye geçişlerde de sorun yaşanıyor. Bunun çözümü için Ayarlar sekmesinde Şebeke kısmını LTE şeklinde düzeltmeniz gerekiyor.

Bunun gibi birçok 4.5G hataları beraberinde geliyor. Örneğin 4.5G sim kart algılanmadı hatası, 4.5g Sim kartı değiştirdiğim halde çalışmıyor hatası, 4.5G şebeke sorunu çözümü, 4.5G internet bağlantım gidiyor hatası, 4.5G simgesi görünmüyor hatası 4.5G internete bağlanamıyorum hatası, 4.5G sim kart algılanmadı hatası, 4.5G sim kart takılı değil hatası,4.5G sim kart uyumsuzluk hatası cevap bekleyen sorulardan yalnızca birkaçı.

4.5G Hızını Destekleyen Telefonlar

Siz de  yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorumlar kısmına yazarak yardım isteyebilirsiniz 🙂

Tekno Hocasi

Erişim Sorunu Olan Sitelere Rocket VPN İle Kesin Çözüm

Önceki Makale

Push Notification ile Yeni Yazıları Bildirimle Göndermek

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

3 Yorumlar

  1. Benim telifon um yurt dışından geldi. Telifon 4.5G destekli ve sim kart da 4.5 destekli diye mesaj geldi. Ama şebeke kısmında lte veya 4G gelmedi

    1. HTC one m8 4.5 g sorunu çözülmüştür aşagıdaki linkten çözüme ulaşailirsiniz
      https://forum.donanimhaber.com/m_119902935//tm.htm

  2. 4,5 g li telefondan 3g li telefonla görüntülü görüşme yapılabiliyor mu arkadaşlar. Bilen varsa nasıl olduğu hakkında bilgi verebilirmi. Teşekkürler.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: İnternet