En İyi Ücretsiz Media Oynatıcılar

Total
0
Shares

Bilgisayar üzerinden film izleyenler için film kadar önemli bir husus daha vardır ki bu da media oynatıcılardır. Kimi media oynatıcı ses konusunda yeterli değildir, kimi ücretsiz media oynatıcılar ise grafikleri o kadar da iyi göstermiyordur. Çok iyi özelliklere sahip çok az media player vardır. Biz de en iyi media oynatıcıları sizler için derledik. Kalite konusunda deneyimlerinizle de göreceksiniz diğerlerine fark atacak seviyededir. Şimdi en iyi media playerları sıralayalım;

Ücretsiz Media Oynatıcılar

1. VLC Media Player

VLC Media Player hiç şüphesiz bu listenin en başında gelecektir. Dünyanın en fazla kullanılan media oynatıcıları arasındadır ve rakiplerine oldukça fazla fark atmıştır. Bunun en büyük nedeni de kullanıcıların geri dönüşleri geliştirmeleri için ana etken olmuştur. Bu da kaliteyi artırmalarını sağlamıştır.

VLC media player, özgür bir video oynatıcı yazılımdır ve bünyesinde barındırdığı çözücüler sayesinde ek bir çözücü paketi gerektirmeksizin çok sayıda video ve ses dosya türünü oynatabilmektedir.

windows-icin-en-iyi-5-ucretsiz-media-oynatici

2. PotPlayer

Görünüm olarak KMPlayer’a çok benzeyen PotPlayer, aynı zamanda KMPlayer yazılımcısı olan Kang Yong-Hui tarafından yazıldı. Daum tarafından geliştirilmiş olan PotPlayer, Microsoft Windows işletim sistemleri üzerinde çalışan ücretsiz bir video oynatıcı programıdır. Aynı zamanda  Zip ve rar dosyalarının içerisindeki videoları oynatabilme özelliğine sahip olan ender media oynatıcılardandır. Pek çok ses ve video formatını da desteklemektedir.

windows-icin-en-iyi-5-ucretsiz-media-oynatici2

3. Media Player Classic

Belki de ülkemizde en çok kullanılan media oynatıcıdır. Oldukça hızlı ve düşük sistem gereksinimleri ile çalışabilen, neredeyse tüm popüler dosya formatlarını destekleyen bir media oynatıcı olmakla birlikte açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir multimedya oynatıcısıdır. Desteklediği formatlar da bu media oynatıcıyı farklı kılmaktadır.

windows-icin-en-iyi-5-ucretsiz-media-oynatici3

4. ACG Player

Microsoft Windows Store’da indiirlme imkanı bulunan media oynatıcısı ACG Player, esnekliği ve beraberinde gelen gelişmiş özellikleriyle rakiplerine fark atıyor. Hologram sistemini destekleyen ve mobil kullanımları da bulunan media oynatıcısı, birçok formatı desteklemektedir.

windows-icin-en-iyi-5-ucretsiz-media-oynatici4

5. Bomi Player

Açık kaynak olarak piyasaya sürülen Bomi Player, esnek yapısıyla göze çarpıyor. Basit bir arayüz tasarımına sahiptir ve codec yardımını kendi içinde halletmektedir. Sadece Windows üzerine çalışmakta ve altyazı gibi ekstra özellikleri de desteklemektedir.

windows-icin-en-iyi-5-ucretsiz-media-oynatici5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…