Menu

VPN Nedir? Dünyanın En İyi VPN Servisleri

7 sene ago 0

İnternet sıkıntıları hepimizin işlerinin aksamasına neden olmaktadır. Ülke içi karışıklıklarımız nedeniyle provakasyonu önlemek veya başka nedenlerden ötürü internette bazı sitelere erişim engellenmektedir. Bunları aşacak birkaç yol vardır. Bu sorunları en iyi VPN servisleri ile çözebilirsiniz.

VPN Nedir?

VPN (Virtual Private Network) engelli sitelere erişmemizi sağlayan bir aracı. Ama bu aracı farklı mantıkla çalışıyor. VPN kısaca internete kriptolu, yani şifreli, başka bir bilgisayar üstünden erişmemizi sağlıyor. Bu erişim tabii doğrudan değil, dolaylı olarak verilen VPN adresiyle yapılıyor. Amaç, bizi ve bilgilerimizi gizlemektir. Biz artık aracıyı araya koyarak muhatabımızı avukat haline getiriyoruz. Farklı VPN servisleri kullanarak saniyeler içinde dünyanın dört bir yanına kendinizi taşıyabilir, işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

VPN Ne Kadar Güvenli?

Bu konu aslında en çok dikkat etmemiz gereken nokta olmalıdır. Çünkü gizliliğimizin açığa çıkması veya bilgilerimizin başkalarının eline geçmesi istenmeyecek bir durumdur. Ne alabilirler dememek gerek, her bilgiden bir pay çıkarılabilir ve başınız derde girebilir.  Londra merkezli Queen Mary Üniversitesinde yapılan araştırma yapıldı. Araştırmada Avrupa’da en yaygın kullanılan 14 VPN uygulamasının gizlilikleri incelendi. Sonuçlara göre neredeyse tüm VPN sağlayıcıları kullanıcılarının özel verilerini 3. şahıslara sızdırıyor. Sızdırmalar çok detaylı veri düzeyine kadar değişebilmekte. Tabii bu durumu görmezden gelmek de dikkate alıp kullanmamak da sizlerin elinizde.

VPN Ne Kadar Güvenli?

VPN Ne Kadar Güvenli?

Ben Hangisini Kullanmalıyım?

Sorunun cevabı basit: gizliliğinize önem veriyorsanız ücretli olanlara, vermiyorsanız ücretsiz olanlara yönelebilirsiniz. Tabii ücretli olup gizliliğinize önem vermeyen yani bilgilerinizi sızdıran firmalar vardır mutlaka. Şans işi biraz da…

Dünyanın En İyi VPN Servisleri

KeepSolid VPN Unlimited : indir

NordVPN : indir

Private Internet Access VPN : indir

AnchorFree Hotspot Shield Elite : indir

ExpressVPN : indir

IPVanish VPN : indir

PureVPN : indir

Spotflux Premium VPN : indir (ücretsiz)

Hide My Ass VPN : indir

TorGuard VPN : indir

BetterNet : indir (ücretsiz)

Windscribe : indir (ücretsiz)

TunnelBear : indir (ücretsiz)

hide.me : indir (ücretsiz)

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir