Menu

Bitcoin yine bölündü

6 sene ago 0

Bitcoin, daha önce çok kere olduğu gibi bir kez daha çatallanarak bölündü. Bölünme sonrası “Bitcoin Gold” adlı yeni bir kripto-para birimi daha ortaya çıkmış oldu. Ancak bu para birimi, yeni olduğundan başlangıçta bazı sorunlar yaşamış durumda olduğu görülüyor.

Bitcoin, Ağustos ayında yine bir çatallaşma sonucu Bitcoin Cash’in doğmasına neden olmuştu. Şimdi de Bitcoin Gold, madencilik işlemini dev gruplar yerine bir kez daha kişilere uygun hale getirmeyi amaçlamış durumda.

Ne yazık ki, Telegraph’ gazetesinde de yer aldığı gibi yeni altın Bitcoin, Salı günü yayımlandığı sırada internet sitesi bir DDoS saldırısıyla karşı karşıya geldi. Bitcoin’in bu saldırıyı Twitter üzerinde duyurduğu üzere site, dakikada 10M istek ile karşı karşıya kaldı. Sonunda firma, sorunu çözmek için IP’ler ile hızlı bir şekilde çalışmalara girişti.

[irp posts=”3047″ name=”Bitcoin 6000 dolar barajını aştı!”]

Ancak bu DDoS saldırısı, başlangıcından üç saat sonrasına kadar istenilen bir biçimde durdurulamadı. Hatta o noktada bile Bitcoin Gold, sitenin stabil çalışmalarına dönebilmesi için bir miktar zamana ihtiyacı olduğunu söylemekteydi.

Geçtiğimiz çarşamba günü İnternet sitesi tekrar stabil bir biçimde çalışmaya başlamış olsa da o sırada Bitcoin Gold’un değeri 500$ başlangıç fiyatından 150$’a çoktan düşmüştü bile. Bu yazıyı yazıldığımız sırada ise Bitcoin Gold değeri 121 dolar düzeyinde gözüküyor. Bunun en başarılı çatallaşma başlangıçlardan biri olmadığı kesin. Ancak bu işlerde yolun uzun olduğu da  gözlerden kaçmamalı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yazın.

[irp posts=”1703″ name=”Bitcoin Nedir? A’dan Z’ye Bitcoin Rehberi”]

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir