Menu

Apple, iPhone X sıkıntıları için Face ID’den ödün mü veriyor?

6 sene ago 0

Apple, Çarşamba günü Business Insider’da bir editör olan Steve Kovach’a yaptığı açıklamada, Bloomberg’in iPhone X’in temel özelliklerinden biri olan Face ID’yi zayıflatmaya karar verdiği yönündeki iddiaları kesin bir dille reddetti.

Yetkili bir Apple sözcüsü Kovach’ın sözleri için şunları söyledi :

“IPhone X ve Face ID için müşteri heyecanı inanılmazdı. Müşterilerin ciddi oranda kullandığı bu Face ID özelliği, inanılmaz derecede kolay ve sezgisel yönü olan güçlü, güvenli bir kimlik doğrulama sistemidir. Face ID’in bütünlüğü ve doğruluğu ilk günden beri aynı düzlem üzerinde devam etmektedir ve değişmemiştir. Bu özelliğin yanılma payı muhtemelen benzer yüz hatlarına sahip iPhone X’ shiplerinde ve 1 milyonda 1 oranında gerçekleşebilecek kadar güvenlidir.

Bloomberg’in Apple’ın Face ID hakkında yazdığı makale, Face ID’in doğruluğunu azalttığı iddiası tamamen yanlış ve Face ID’nin yüz kimlik doğrulaması için yeni altın standardı olması için çalışmalarımız her zaman sürecek.
İşte aldın.”

Apple’ın çabucak tepki gösterdiğinden ve bu ifadeyi yaptığından memnundum. Bloomberg’in sorumluluğu son derece ciddi. iPhone X’in tanımlayıcı özelliğinin ilk gösterildiği kadar doğru çalışmayabileceğini önermişti, çünkü Apple telefonu ne olursa olsun belirlenen tarihte pazara sunacaktı.

Apple gerçekten de bunu yapmış olsaydı, onuncu yıldönümü iPhone’unda yarım pişmiş 3B yüz tanıma sensörünü çalıştırdı, yalnızca itibarını riske atmakla kalmaz aynı zamanda her yeni iPhone lansmanını çevreleyen satış ve vızıltı riskini de beraberinde getirirdi. Bloomberg’in sorumluluğunu düşündüğünüzde, Apple’ın yapabileceği en kötü şey iddialarını cevapsız bırakmaktır.

Bu Bloomberg adına inanılmaz derecede sorumsuz bir hareket olsa gerek.

Düşüncelerinizi bekliyoruz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir