Menu

Apple’dan Mac Mini sürprizi!

5 sene ago 0
Apple, kişisel bilgisayarlar konusunda kendine has bir çizgisi olan sayılı firmalardan. Apple’ın tepesindeki Tim Cook, Mac sisteminin en küçük ve işlevsel kahramanı Mac Mini’nin geleceğini parlak gördüğünü açıkladı.

Apple, her anlamda profesyonel bir seviyeyi yakalayan ender firmalardan. iOS konusunda da oldukça iyi bir seviyede. Güncellemeler ve versiyonlarının artırılışı bu profesyonelliğin esas odak noktası olarak görebiliriz. Son iPhone versiyonu olan iPhone X’nun da ne kadar mükemmel bir iş olduğunu görmek mümkün. Sadece mobil cihazlar üzerinde değil masaüstü alanında da kendini üst seviyeye çıkarmanın planlarını yapıyor. Bunun için de Mac serisi ürünlerine yeni bir tanımlama yapacağa benziyor.

Mac Mini, Mac serisinin en küçük üyesi konumunda. Apple’ın performansı bu küçük cihazlarda da geçerli.

Tim Cook, eğilmediği Mac Mini mevzusuna tükenen umutları yeşertmeyi planlıyor. Bütçe dostu oluşu, hafifiliği ve kullanışlılığı onu çekici kılan özellikler arasında yer alıyor.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden 3 yıl geçti. Bu minik bilgisayarın teknik donanımının zayıf kaldığı artık bilinen bir şey. CEO Tim Cook’a gönderilen maile şu cevabı verdi: “İleriye dönük ürün yelpazemizin en önemli parçalarından birisi de Mac Mini olacak” Özetle artık Mac Mini için yeterli zamanın ayrılacağı bilgisini verebiliriz.

Söz konusu mail resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı. Ancak bu yıl sonuna kadar yetişmeyeceği kesin gözüyle bakılıyor. En azından bu haber için resmi bir açıklama gelebilir. Son zamanlarda piyasada değeri düştüğü belirtilen Apple’ın düşük bütçeli müşterileri de düşünmesi iyi olacaktır.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir