Menu

Xiaomi Mi7 özellikleri sızdırıldı

5 sene ago 0

Çin telefon teknolojisi bünyesinde hızla gelişmeye devam ediyor. Öyle ki şuan da dünyanın en büyük telefon üretici devleri Samsung ve Apple’ın amiral gemileri olan telefonlarından daha iyi telefonları daha uygun fiyatlarla sunmayı başardı bile.

Xiaomi telefon üreticisi ise telefonlarının son amiral gemisi Xiaomi Mi7 için kollarını sıvadı. Yapmış olduğu açıklamalara göre ise söz konusu Android akıllı cep telefonunu MWC 2018 etkinliğinde tanıtacağını belirtti. Ancak, bu dönemler de ortaya çıkan bazı sıkıntılar sayesinde telefonların özellikleri belirtildi iddiası gündem de yerini aldı. Yapılan iddialara göre Xiaomi, MWC 2018 fuarında Mı Mix 2S’i tanıtacak. Mi7’ nin ise 7 Nisan’ da tanıtılması planlanıyor.

SIZINTILARA GÖRE Mİ7’NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NE OLACAK?

Çinli telefon üreticisi ne kadar kendini saklasa da teknik özelliklerinin sızdırılmasına daha fazla engel olamadı. Yapılan iddialara göre daha önceden de kullanılan Snapdragon 845 ile geleceğini belirtildi. Xiaomi, bu duruma göre de RAM miktarını arttıracağı düşünülüyor. Belirtilenlere göre Mi7’nin 8 GB RAM, 128 GB depolama alanı olacağını söylentiler arasında. Ekran büyüklüğü olarak da 5.6 inçlik FULL HD + çözünürlükte 18:9 formatında gelmesi düşünülüyor.

En merak edilen bir başka özellik ise Kamera kalitesi, Xiaomi getireceği yeni akıllı cep telefonunda arka tarafa 16 Mp + 16 Mp çözünürlüğünde kameralar yerleştirecek. Ön kısımda ise 8 MP’ lik bir kamera yerleştirecek. Xiaomi Mİ7’nin batarya deposu ise 4480 mAH olacağı belirtiliyor.

Tabii, en kesin sonuçlar MWC 2018 etkinliğinde 7 Nisan’ da daha kesin bir sonuç alacak. Şuan ki iddialara göre Xiaomi mi 7’nin böyle olacağı düşünülüyor. Çinli telefon üreticisinin yeni amiral gemisi daha iyi mi olur, daha kötü mü olur bahsi geçen tarih’ de kesin olarak ortaya çıkacak.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir