Menu
WordPress kullanan ünlü siteler

WordPress Kullanan Ünlü Siteler – Yerli ve Yabancı

4 sene ago 0

WordPress dünyanın en fazla kullanılan ücretsiz bir sistemdir. Yerli ve yabancı pek çok site WordPress altyapısını kullanıyor. WordPress kullanan ünlü siteler listesini oluşturarak bu siteleri öğrenmenizi istedik.

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Açık kaynaklı bir yazılım olması onu geliştirebilir bir yapıya ve sürekli yenilemesini sağlamıştır. Dünyanın pek çok ülkesinden yazılımcılar ücretsiz bir şekilde bu sisteme eklemeler yapmakta ve gelişmesini sağlamaktadır. Türkiye’de birkaç büyük site haricinde bu altyapıya pek rağbet gösterilmese de uluslararası arenada dünyaca ünlü web siteleri farklı farklı kategorilerde WoprdPress kullanmaktadırlar. Optimizayonunun kolay oluşu, SEO konusunda bir adım daha önde oluşu ve kullanıcı dostu bir yapıya ship oluşu nedeniyle blog ve haber kategorilerinde kendine daha fazla yer bulmuştur. Farklı olarak sunexpress.com bu alanların çok daha farklı bir alanda kendine WordPress kullanmayı tercih etmiştir.

Neden WordPress Kullanılıyor?

WordPress kullanan ünlü siteler listesinden önce WordPress kullanmanın faydalarını ve kolaylıklarından bahsedelim. Aşağıda WordPress hakkında görebileceğiniz tüm artı nitelikleri göreceksiniz.

WordPress Ücretsizdir

Dağıtımı tamamen ücretsizdir. Dünya üzerindeki pek çok yazılımcı tarafından ücretsiz şekilde geliştirilmektedir. İlk yayınlandığı 2003 yılından beri kullancılarından herhangi bir ücret talep etmemiştir.

WordPress’i Öğrenmesi ve Kullanması Kolaydır

Kullanıcı dostu yapısıyla öğrenilmesi ve yönetilmesi oldukça kolaydır. Hiç bilmeyen birinin bu sistemi yönetmeyi öğrenmesi oldukça kolaydır.

WordPress Temalar ve Eklentiler Kullanılarak Genişletilebilir

Kullanıcıların ve geliştiricilerin ücretsiz şekilde dağıttığı tema ve eklentiler mevcuttur. Ancak farklı tema ve eklentiler ücretli şekilde satılabilmektedir. Bunda yapmak istediğiniz şeyin zorluğu yatmaktadır. Sıradan bir blog için arayacağınız tema ve eklentiler tamamen ücretsizdir. Ancak niteliği değiştikçe fiyat araya girebilmektedir.

WordPress Arama Motoru Dostudur

SEO yapısına uygunluğu sayesinde arama motorlarında ön plana çıkabilmektedir. WordPress SEO dostu bir özellik taşımaktadır.

WordPress’i Yönetmesi Çok Kolaydır

Kolay bir yapıya sahiptir. Öğrenmesi da oldukça basittir. Hiç bilmeyen biri kolay şekilde öğrenebilir.

WordPress Güvenlidir

Geliştiriciler sistemin güvenilir olması için sürekli çalışmakta, açıklarını gönderdikleri güncelleme ile kapatmaktadırlar. Her sistemde dışarıya açık kapı bırakıldığı taktirde sorun olacağını belirterek kullanıcılara ait sorunlar nedeniyle güvenlik sıkıntısının olabileceğini belirtelim.

WordPress’le Farklı Medya Çeşitleri Kullanılabilir

WordPress üzerinde pek çok dosya formatı üzerinden işlem yapabilirsiniz. Görsel, video ve ses formatlarının yanında dosya türlerini de destekleyen bir yapısı vardır.

WordPress kullanan ünlü web siteleri

WordPress kullanan ünlü siteler

WordPress Hangi Şekillerde Kullanılmalı?

WordPress yukarıda da belirttiğimiz üzere pek çok alanda kullanılabilir. Dünya üzerinde ve yerli siteler içerisinde en çok tercih edilen kullanım amaçlarını şöyle listeleyebiliriz.

– E-mağaza

– Blog

– İçerik Yönetim Sistemi

– Galeri

– Portfolyo

– Puanlama Web Sitesi

– Video Toplama Sitesi

– Üyelik Sitesi

WordPress Kullanan Yerli Web Siteleri

sozcu.com.tr

shiftdelete.net

nefisyemektarifleri.com

mngkargo.com.tr

ankara.edu.tr

webrazzi.com

sunexpress.com

pcnet.com.tr

kanal7.com

ebyu.edu.tr

tvt.tv.tr

ulketv.com.tr

tegv.org

yyd.org.tr

tog.org.tr

multeciler.org.tr

bumed.org.tr

hayatadestek.org

tohumotizm.org.tr

kacuv.org

acev.org

WordPress Kullanan Yabancı Web Siteleri

Nypost.com

bloomberg.com/Professional

Time.com

metro.co.uk

newyorker.com

variety.com

techcrunch.com

fortune.com

mtv.com/news/

blog.us.playstation.com

vogue.com

thenextweb.com

whitehouse.gov

chicago.suntimes.com

thenation.com

mercedes-benz.com/en

starwars.com/news

bbcamerica.com

blogs.adobe.com

newsroom.fb.com

nginx.com

news.microsoft.com

sweden.se

obama.org

canada.com

sonymusic.com

nytco.com

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir