Menu

WordPress Güncelleme Sorunu ve Çözümü

7 sene ago 1

WordPress, sürekli güncellenen ve bu güncellemeler sayesinde güvenliği ve görselliği sürekli güncel tutan bir içerik yönetimi sistemidir. Sitenize kurduğunuz temaların, eklentilerin ya da WordPress sürümünün zamanla yeni sürümleri çıktıkça güncellenmesi gerekecektir. WordPress’in yönetim paneli sayesinde aslında çok basit olan bu işlem hem size FTP bilgilerinizi sürekli girme zorunluluğu getirmekte hem de bazen sitenizin bulunduğu sunucuyla alakalı bazı sorunlardan dolayı bilgilerinizi doğru girseniz dahi sorun çıkarabilmekte.

Sitenizdeki eklentilerin, temaların ve WordPress sürümünün sizden FTP bilgilerini istemeden kurulumu için fix-plugin-update adında çok küçük bir eklenti bulunmakta. Bu eklentiyle birlikte güncelleme işlemlerini yapmanız sadece Güncelle butonuna tıklayarak mümkün olacak.

Eklentiyi kullanmak için yapmanız gerekenler de eklenti kadar basit. Eklentiyi sitenize yükleyip yönetim panelinden aktif hale getirmeniz yeterli. Bir defa aktifleştirdikten sonra bir daha sizden sitenizle ilgili bir bilgi istenmeyecek.

Eklentinin kendisi sadece birkaç satır koddan oluştuğundan hiçbir şekilde sitenize ekstra yük olmayacak, sitenizde yavaşlama vb. sorunlara neden olmayacaktır.

Fix Plugin Update eklentisi indirme linki: http://yoast-mercury.s3.amazonaws.com/uploads/2009/02/fix-plugin-update.zip

1 Comment

1 Comment

  1. Sesli Panel dedi ki:

    degerli Bilgiler icin tesekur ederim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir