Menu

Bu telefonun şarjı iki gün gidiyor!

5 sene ago 0

Telefon sektörünün büyük babalarından NOKİA, yeni çıkarttığı amiral gemisinin en büyük özelliği belli oldu.

HMD Global, Nokia 2 akıllı cep telefonunun Türkiye pazarında 699 TL fiyat ile önerilen satış fiyatı olması resmi olarak duyuruldu. Bahsi geçen akıllı cep telefonu Nokia 2, 4100 mAh kapasitesine sahip lityum iyon pili sayesinde tam iki gün boyunca şarj ihtiyacı duymadan çalışmaya devam edeceğinin garantisini veriyor.

Nokia 2, cep telefonunun bir diğer özellikleri ise; Snapdragon işlemci, kırılmaya veya çizilmeye son derece dayanıklı 5 inç Full HD ekran ve Android işletim sisteminin en son sürümü Noughat işletim sistemine sahip olması.

Nokia 2, akıllı cep telefonlarını yetkili teknoloji mağazalarında siyah / beyaz renk seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Söz konusu akıllı cep telefonunun bir de kamera bölümü var tabii. Günümüz kamera teknolojisinin altında kameraya sahip olan Nokia telefon üreticisinin amiral gemilerinden olan teknolojik cihaz, yine fiyatının hakkını veriyor. Nokia 2; 8 MP arka kamera’ ya sahip olup; akıllı sahne tespiti ve otomatik odaklama özelliklerine de sahip. Telefonun öz çekim kamerası ise 5 MP. Söz konusu cep telefonunun depolama alanı standart 8 GB olup ek olarak MicroSD satın alarak bu depolama alanını 128 GB’ a kadar arttırabiliyorsunuz.

HMD Global’in Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas; Nokia 2 hakkında açıklama yaparken günümüz insanlarının cep telefonlarına aşırı bağlı olduklarını ve bu yüzden sürekli cep cihazlarının şarj ihtiyacı olduklarını belirtti. Nokia 2 cihazı ile bundan sonra tek şarj ile çok uzun süreli olarak cep cihazını kullanabilirsiniz diye belirten Sarvikas; bütçe ve telefon özelliklerini en standart seviye de sunduklarını da özellikle belirtti.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir