Menu

Tarkan Fizy’nin Çehresini Değiştirdi

6 sene ago 0

Ünlü megastar Tarkan Turkcell bünyesinde yer alan fizy ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla uygulamanın çehresini değiştirdi. Dijital müzik alanına yeni tanım getiren bu iş birliği sayesinde fizy büyük atılım yaptı. Yeni albümünü fizy ile tanıtan Tarkan, geçen yıl ki albümünün tam 3 katı bir artışla ilerleyişini sürdürüyor.

Türkiye’nin en bilinen müzik uygulamalarından biri olan fizy’nin popçu Tarkan ile olan iş birliği beraberinde yenilikleri getirdi. Tarkan’ın son albümü 10’u fizy ile müzikseverlerle buluşturan Tarkan ve fizy, getirdiği yeniliklerle dijital müzik piyasasına bomba gibi düştü. Tarkan fizy ile albüm ve konser çalışmalarıyla duyurulan özellikleri ilan etti. Fizy Tarkan’ın albümüyle toplamda 11,7 milyon kez albüm indirme sayısıa ulaştı. Video seçeneğğinin de eklenmesi fizy’deki yenilikler arasında yer alıyor. Tarkan’ın 10 albümündeki müzik klibine fizy kullanıcıları ilk ulaşanlar oldu.

Geçen Yıla Oranla 3 Kat Fazla Dinleme

Dijital müzikten dinlemeden dahası olan fizy, canlı konserler yayınları, sanatçının başka yerde olmayan icraları, yüksek ses kalitesi gibi farklı tecrübeler sunuyor. Henüz bu seviyede bir uygulama mevcut değil. En çok dinlenen radyo kanallarının da yayını yapan fizy, Turkcell abonelerine özel mobil datadan veri kaybı yaşatmıyor. Bu da onu özel kılan diğer özelliklerden. Geçen yılın ilk yarısında fizy’den müzik sayısı 228 milyonken, bu yılın ilk yarısında 722 milyon müzik dinlenmiş durumda. Bu da geçen yılın 3 katına denk geliyor. Tarkan etkisinden söz etmek elbette mümkün.

Tarkan Konserleri Canlı Olarak Fizy’de

Yapılan iş birliği neticesinde Tarkan’nın Harbiye’deki konserleri canlı olarak fizy uygulamasından veri harcaması olmadan izleyicilerle buluştu. Bu da fizy’i özel ve farklı kılan özellikler arasında yer aldı.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir