Menu

Sony Aibo, 2017 güncellemesiyle geri dönüyor

6 sene ago 0

Yeni Aibo eskisine oranla çok daha sevimli ve akıllı olacak şekilde tasarlanmış.

Sony’nin 2006 yılına kadar üretimini sürdürdüğü Aibo robot köpeği, yeni sürümüyle tekrardan karşımıza çıkıyor. Yeterince kârlı olmadığı için eğlence amaçlı robot köpek üretimini durduran Sony, aradan geçen zamanda Sony Aibo’yu hayli geliştirmiş.

Sony Aibo, 2017 güncellemesiyle geri dönüyor

2017 model Sony Aibo, eski sürümlerinin robotik görünümünün aksine oldukça sevimli. Gerçek bir köpek yavrusuna benzeyen 2017 Aibo’ya gelen en büyük yenilik ise zeka. Aibo çevresinde olan biteni öğrenebildiği gibi, sahibini de daha iyi tanıyor.

Hangi hareketlerinin daha fazla sevildiğini sahibinin yüz ifadesinden ve sırtının okşanmasından anlayabilen robot köpek, hareketlerini buradan elde ettiği verilere göre şekillendiriyor. İsteğe bağlı olarak bulut sistemine bağlanıp, diğer tüm Aibo’lardan gelen verilerle daha da akıllanabiliyor.

Japonya’da 11 Ocak’ta satışa sunulacak olan yeni Aibo’nun 1.700 dolarlık bir fiyat etiketi olacak. Köpeğin tüm özelliklerinden faydalanmak için gereken Aibo Basic Plan aboneliği ise aylık 26 dolar gibi bir fiyatla sunulacak.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir