Bilgisayar

Microsoft Surface Book 2’yi tanıttı!

0
Microsoft’un yeni en üst seviye bilgisayarı Surface Book 2 tanıtıldı. Cihaz zarif ve kompakt gövdesiyle dikkat çekiyor.

Yüksek fiyatı ve harika donanımıyla da bizleri cezbeden özellikli Microsoft’un Surface serisi Book 2 modeliyle karşımızda.

Microsoft’un iki yıl önce ilk Surface Book tanıttığında en güçlü ve versatil laptopu üretmeyi hedefliyordu. Microsoft, yeni ürünüyle bu hedefine ulaşmışa benziyor. Geleceğin laptopu denilen özellikleriyle adeta meydan okuyor. İçerik özelliklerine getirdiği yeniliklerle sadece evde kullanan kullanıcılara bir deneyim sunmayarak iş insanlarına da imkanlar tanıyor.

Masaüstü bilgisayar, laptop ve tablet arasındaki bariyerleri kaldıran bir bilgisayar Surface Book 2. Masaüstünün yüksek performansını, laptopların kullanım kolaylığını ve uzun pil ömrünü, tabletlerin ise yaratıcılığa desteğini alan bir yapıya sahip. Geleceğin bilgisayarı demelerinin sağlam temelleri bulunuyor. Yeni canavar Surface Book 2, Nvidia GeForce GTX 1050 ya da 1060 grafik birimlerine sahip olarak yüksek oyun ve üç boyutlu çalışma performansını kullanıcılarına sunuyor. Ek olarak 8. Nesil Intel Core i7 işlemciler işlem gücüyle bu canavarı besliyor.

Tanıtım esnasında Apple’a da laf atmadan durmayan Microsoft yönetimi, yeni çıkan Surface Book 2’nin ilk Surface’a oranla iki kat, MacBook Pro’ya nazaran yedi kat daha güçlü olduğu iddia ediliyor. Tüm bu donanım özellikleriyle cihazın 17 saatlik video oynatma kapasiteli bir pile sahip olması da söylenen özellikler arasında. Cihazı, taşınabilir kılan en önemli etken, 13 inçlik versiyonuna rağmen sadece 1,5 kg olması gerçekten önemli görülüyor. Bir boyut üst versiyonu olan 15 inç ise yalnızca 1,9 kg ağırlığında. Bu ağırlıklar bileşenlerini ve içerdikleri kattığımızda gerçekten başarılı bir bilgisayar görünüyor. Ülkemize henüz geliş tarihi belli olmasa da piyasa çıkış tarihi olarak 16 Kasım belirlendi.

 

Tekno Hocasi

Google Chromebook’lar neredeyse hazır

Önceki Makale

Balinalar ve Yunuslar “İnsanlar Gibi” Hayat Sürüyor

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Bilgisayar