LG G4 Ekran Görüntüsü Alma

0
200
LG G4 ekran görüntüsü almak, LG telefonda ekran fotoğrafı nasıl çekilir, LG ekran görüntüsü almak gibi sorularla sıkça karşılaşırız. Bu tarz soruların cevabı oldukça basittir. Bazen tek tuşa basmanız bazen tek hareketi yapmanız yeterli oluyor ekran görüntüsü alma işlemi için. Şimdi sizlere LG G4 ekran görüntüsü alma yöntemini adım adım anlatacağız.

LG G4 ekran görüntüsü alma işlemi oldukça basittir. Öncelikle LG G4, çıktığı anda oldukça popüler hale gelmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor. Arka kapağının tutuş hacmi ve kamerasının güzel çekmesinin yanında diğer teknik özellikleriniz sağlam oluşu onu farklı kılan özellikler arasında yer alıyor. Şimdi esas olarak LG ekran görüntüsü alma işlemine dönelim.

Birinci yöntemde ekran görüntüsü almak için LG G4’ün arka tarafında bulunan Ses Kısma Düğmesi + Güç Düğmesine aynı anda basıp 1 saniye bekliyoruz. Çekme sesi geldiği anda ekran alınmış oluyor ve Galeri’ye kaydediyor.

LG G4 ekran görüntüsü almak için diğer bir yöntem de QMemo+ uygulamasını kullanmak olarak geçiyor. Ekran görüntüsünü almak istediğimiz yere gelip telefonun üst menüsünün sol üst köşesinde yer alan QMemo’yu seçiyoruz. 3 nokta şeklindeki seçenekler sekmesinde Share (Paylaş) kısmını seçip Pictures’i (Fotoğraflar) seçtiğimiz anda ekran görüntümüz kaydediliyor. LG G4’de yer alan QMemo+ ile ekran görüntümüz üzerine yazılar yazmamıza izin vermesi açısından farklı bir yere sahip. Yine aynı şekilde LG G4 ile çektiğimiz ekran görüntülerine Pictures>Screenshot klasöründen ulaşabiliriz.

Leave a reply