IP Adresi Nasıl Değiştirilir? IP Adresi Değiştirme Yöntemleri

0
211

Windows’da IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Windows’ta IP Adresi Nasıl Değiştirilir? Makalenin tamamını dikkatlice okuyun. PC’nize statik bir IP adresi atamak için 2 yöntem paylaştık ve IP adresinizi bulmayı resimli anlatım şeklinde gösterdik. Öncelikle IP nedir? Hadi başlayalım.

Bilgisayarın IP adresini nasıl değiştirilir?. Aşağıdaki malzemede bulacağınız bu sorunun cevabı, ancak bundan önce, bir şeyler bulmanız gerekiyor. PIP adresi veya sadece IP (İnternet protokolü adresi için kısa) IP protokolü, özellikle IP sürüm 4 (IPv4) kullanılarak oluşturulan bir bilgisayar ağındaki bir düğümün benzersiz bir sayısal tanımlayıcısıdır.

Ağın kendi IP adreslerine sahip düğümleri bilgisayar, cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve diğer aygıtlar (yazıcılar, video kameralar, yönlendiriciler, vb.) Olabilir.

IP Adresi Nasıl Değiştirilir

IP Adresi Nasıl Değiştirilir

Windows’da IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Windows’ta IP adresini değiştirmeniz gereken zamanlar vardır. Örneğin, IP adresinizden mevcut olmayan içeriği görüntülemek istiyorsanız. Burada 2 metodu takip ederek probleminizi çözeceğim. Sadece aşağıdaki adımları izleyin:

Yöntem 1: Modem’in çıkarılması

Modeminizi internete bağladığınızda, ISS’niz her bağlandığınızda size bir IP adresi sağlar. Bu yöntem, çevirmeli modem üzerinden internete bağlı kaldığınızda ve yeniden bağlantı kurduğunuzda netleşirse, yeni bir IP adresi atarsınız .

Ancak, Geniş Bant hizmetini kullanıyorsanız, değişmek için biraz zamana ihtiyacı olan statik bir IP adresiyle atanırsınız. Yani bu yöntemin çalışması biraz zaman alır. Her şeyden önce, bağlantınızı kesin ve 4-5 saat uzun bir süre bekleyin ve ardından Geniş Bantınızı tekrar bağlayın. Bu sayede yeni bir IP Adresi atayacaksınız.

Yöntem 2: Yerel Ağ veya Ağ Ayarları ile

1. Denetim Masası’na gidin ve Ağ ve İnternet’e ve ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne tıklayın. (Bunu, Başlat ve Ağ ve Paylaşım Merkezi için arama yaparak da yapabilirsiniz).

2. Şimdi sol panelde “ Adaptör Ayarlarını Değiştirin ” seçeneğine tıklayın .

3. Şimdi, eski bağlı Ağlarınızın yanı sıra mevcut olanları göreceksiniz. IP Adresi’ni değiştirmek ve Özellikler Seçmek istediğiniz ağı sağ tıklayın.

4. Şimdi İnternet Protokolü Sürüm 4’e ( IPv4 ) çift ​​tıklayın . Sonra ekranı aşağıdaki gibi göreceksiniz. Aşağıdaki IP adresini kullanmak için tıklayın. Şimdi istenen IP adresiniyazın ve doğrulamak için Tamam düğmesine tıklayın.

Hepsi bu kadar. IP adresi başarıyla değiştirildi ve şimdi bu yeni IP Adresini herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz. Şimdi Ağa gönderilen her paket yeni IP Adresine sahip olacak.🙂

IP adresim nedir?

Size söylediğim gibi size IP Adresinizi değiştirmek için 2 yöntem söyleyeceğim ve ayrıca IP adresinizi nasıl kontrol edeceğinizi size söyleyeceğim. Yani benim IP adresimin ne olduğunu kontrol etmek için aşağıdaki yöntem nedir?

1. Başlamak için gidin ve “ CMD ” yi yazın veya arayın ve ardından komut istemini açmak için Enter tuşuna basın.

2. Şimdi “ ipconfig ” komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız.

3. Bu, tüm wifi cihazlarını ve PC’yi içeren Geniş Bantınıza bağlı tüm ağları size söyleyecektir. Bu, tüm bağlantılar için IPv4 + IPv6 ve Varsayılan Ağ Geçidi’ni size söyleyecektir .

Umarım bu yazıyı beğenecek ve bu harika oyunu kesinlikle arkadaşlarımızla paylaşacaksınız. IP Adresinin nasıl değiştirileceğiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıda yorum yaparak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. En kısa zamanda sorununuzu çözeceğiz.🙂

Leave a reply