Intel grafik piyasasına sağlam bir giriş peşinde!

Total
0
Shares

Intel, baş mimar olarak yeni kurulan Core and Visual Computing Group’un kıdemli başkan yardımcısı ve uçlu bilgi işlem çözümlerini geliştirmek için yeni bir girişimin genel müdürü olarak Raja Koduri’yi atadığını açıkladı. Bu pozisyonda, Koduri, geniş bir bilgisayar segmentleri yelpazesi için üst düzey ayrık grafik çözümleri ile Intel’in PC pazarındaki entegre grafikteki lider konumunu genişletecek.

Intel, Baş Mimar olarak atanmasını resmen onayladı

Bugün milyarlarca kullanıcı, Intel’in önde gelen çekirdeği ve görsel bilgi işlem IP’si tarafından desteklenen bilgi işlem deneyiminin keyfini çıkarıyor. Koduri’nin liderliği altında ilerleyen şirket, istemci ve veri merkezi segmentleri, yapay zeka ve kenar bilgi işlem gibi yeni ortaya çıkan fırsatlar için bilgisayar, grafik, medya, görüntüleme ve makine istihbarat yetenekleri arasında ayrıştırılmış IP’yi birleştirip genişletecek.

Intel’in mühendislik sorumlusu ve müşteri grup başkanı Dr. Murthy Renduchintala, “Raja, sektördeki en deneyimli, yenilikçi ve en saygın grafik ve sistem mimarisi vizyonlarını ve Intel’e katılmak için en iyi teknik yetenekten biridir. Bilgisayar ve grafik yeteneklerimizi agresif bir şekilde genişletmek ve çok güçlü ve geniş ayrımlanmış IP temelimiz üzerine inşa etmek için heyecan verici planlarımız var. Core ve Visual Computing Grubumuzun yönetiminde bulunan Raja ile rakipsiz yetenekler portföyümüze katkıda bulunacağız, hesaplama ve grafiklerde liderlik stratejimizi ilerleteceğiz ve sonuç olarak veri devriminin itici gücü olacağız “dedi.

Koduri, Intel’e, PC’ler, oyun konsolları, profesyonel iş istasyonları ve tüketici aygıtları dahil olmak üzere geniş bir platform yelpazesinde görsel ve hızlandırılmış bilgi işlem gelişmelerinde 25 yılı aşkın deneyimi getiriyor. Derin teknik uzmanlığı, grafik donanımını, yazılımını ve sistem mimarisini kapsıyor.

Koduri, “Intel’i bir teknoloji lideri olarak takdir ettim ve yıllar boyunca şirketle verimli işbirlikler yaptık” dedi. “Intel ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum ve veri devrimini hızlandırmaya yardımcı olan dünyanın önde gelen IP portföyünde birleşik bir mimari vizyonu sürme fırsatına sahibim.” diyerek iddialı sözlerle yeni işini dört gözle bekliyor.

49 yaşındaki Koduri, AMD’ye Intel’den katıldı ve burada en son Radeon Technologies Group’un kıdemli başkan yardımcısı ve baş mimarı olarak görev yaptı. Bu görevde AMD’nin APU’sunda kullanılan ayrı grafik işlemcilerinin, ayrık GPU’ların, yarı-özel ve GPU hesaplama ürünlerinin denetiminden sorumluydu. AMD’den önce Koduri, Apple Inc.’de grafik mimarisi direktörü olarak görev yapıyor ve burada Mac ürün ailesi için bir liderlik grafik alt sistemi kurmaya yardım ediyor ve Retina bilgisayar ekranlarına geçişi sağlamıştı.

Koduri, yeni işine Aralık ayında başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…