Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

0
367

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım, instargram’da engel öğrenme, instagramda engellendim nasıl kaldırırım, instagram kullanıcısı yazıyor, instagram beni kim engellemiş ücretsiz,  instagram beni engelledi, instagramda hikayeden engellendiğimi nasıl anlarım,  instagram engellenenler listesi görme, instagram engelleyenleri görme programı ücretsiz gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Instagram’da birinin sizi engellediğini öğrenmenin çeşitli yolları var. bunlar kesin olarak bir çözüm olmasa da %99 oranla başarılı bir sonuç almanızı sağlar.

Dünyanın en ünlü fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Intagram, hayatımıza girdiği andan itibaren pek çok şeyi değiştirdi. Stalk denilen kavram da neredeyse sırf  bu uygulama yüzünden çıktı. Tartıştığınız arkadaşın sizi takipten çıkması ve profilini gizli yapması sizin için büyük sorun olabilir. Çünkü o kişi sizi engellemiş de olabilir.

instagram engellendim mi, instagramda beni kim engelledi gibi soruların cevabını birlikte bulmaya çalışacağız.

Instagramda Beni Engelleyenleri Nasıl Görürüm?

Instagram engelleyenleri görmeniz için bazı yöntemler bulunuyor. Bunları aşağıda sıralamak gerekirse;

  • Engellediğinizi düşündüğünüz kişi sizi engellemişse arama bölümünde çıkmaya devam edecektir. Engellediğinizi anlamanız için bu bir yöntem değildir.
  • Hedef profile girip takip et butonuna basarsanız o hesabı takip edemeyeceğinizi görürsünüz. Bu engellendiğinizin en büyük kanıtıdır.
  • Hedef profilde sadece kişinin Adı ve profil fotoğrafı varsa engellenmiş olduğunu anlayın.
  • Hedef profilde paylaşım bölümünde “henüz hiç gönderi yok” uyarısı varsa engellendiğinizi anlayın.

Yukarıda sayılan yöntemler sizin engllendiğinizi anlamanızı sağlar. Ama %1’lik kısım size çıkabilir, bilemeyiz. Şunu da hatırlatmakta fayda var: hedef profil hesabını dondurmuş da olabilir site yönetimi tarafından kapatılmış da olabilir. Hemen bir ön yargıya varmamanızda fayda var.

Aşağıdaki profil %99 ihtimalle instagram’dan engellenmiş:

Leave a reply